Fiat’tan yeni küçük SUV! İsmini kullanıcılar seçecek

Fiat markasının Project 363 ismiyle bilinen yeni küçük SUV modeli Brezilya’da görücüye çıkıyor. Şimdilik SuvFiat olarak isimlendirilen aracın isim seçiminde ise iş, otomobil severlere düşüyor. Üç farklı alternatif sunan Fiat, seçimi kullanıcıların yapmasını istedi. Bunun için web sitesinden oy vermek yeterli.

Fiat yeni küçük SUV modeli için isim seçtiriyor

Stellantis’in kanatları altındaki Fiat, küçük SUV modeli için Tuo, Domo ve Pulse isimlerini seçti. Nihai karar ise otomobil severlerde olacak. Fiat’ın bu yeni SUV modeli Güney Amerika pazarında satışa çıkacak. İlk adres, eylül ayında Brezilya olacak. B segmentindeki crossover modelinin isim seçiminin de buradaki adresten yapıldığını belirtelim.

fiat project 363

Fiat Argo ve Cronos modelleri, MP1 platformunda yükseliyordu. Yeni küçük SUV ise MLA platformunda yükselecek. Bu platformun da konfor, performans ve dayanıklılık açısından sürücüye daha fazla avantaj sunduğu belirtiliyor.

Tasarım olarak Argo ve Cronos modellerine benzeyen araçta, 1.0 litrelik motor kullanılması bekleniyor. Bu motor 6 ileri otomatik şanzımanla kombine edilebilir. 1.3 litrelik bir seçenek de alternatifler arasında yer alabilir.

Aracın resmi lansmanı önümüzdeki hafta yapılacak gibi duruyor. Güney Amerika pazarında boy gösterecek aracın, bu pazarın dışına çıkması ise beklenmiyor.

Yeni Skoda Fabia tanıtıldı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.