Ford Otosan’dan Ortadoğu açılımı

 

Ford Otosan, Ford Trucks ile büyümesini Ortadoğu’da sürdürüyor.

Dünya devinin ortaklığındaki Türk şirketi Ford Otosan, Dubai’de yeni Ford Trucks bayilikleri verirken, Dubai'de de temsilcilik ofisi açılışını gerçekleştirdi.

Yeni geliştirdiği araçlarını Ortadoğu'nun sıcak çöllerinde test eden şirket, şimdi de bu testlerden başarıyla çıkan araçlarını bölgede satışa çıkardı.

 

Ford-Otosan-Trucks'dan-Ortadogu-Acilimi

 

Yeni açılan bayiliklere güvendiklerini dile getiren Ford Otosan yöneticieri, 3 yılda büyük kamyon pazarında yüzde 10 pay alma planları yapıyor.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün “Müşteri taleplerini yakında takip edebileceğimiz Dubai ofisimiz, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki güçlü distribütörlüklerimiz ve yeni tesislerimiz ile Ortadoğu Bölgesi’nde ilk 3 yıl içinde yüzde 10’luk pazar payı hedefliyoruz” dedi. 

 

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Trucks uluslararası bayi ağını hızla büyüttüklerini vurgulayarak, şunları söyledi: “Suudi Arabistan Krallığı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde başlayan satışlarımızın, çok yakın bir zamanda tüm Körfez Ülkeleri ve Ortadoğu’yu kapsayarak tüm bölgeye yayılmasını planlıyoruz. Ford Trucks olarak Ford Ortadoğu ve Afrika bölge ofisindeki yapılanmamızı tamamlayarak merkezi Dubai olan yapılanmamızı başlattık." 

 

Ford Otosan, Jazirah Vehicles Agencies Al Tayer Motors ile anlaştı

 

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde distribütör seçtikleri iş ortaklarının uzun yıllardır Ford binek ve ticari araç distribütörleri olduğuna değinerek, “Ağır ticari araç pazarı bu bölgede sürekli büyüyor. Suudi Arabistan’da Ford’u en fazla satılan markalar arasında konumlandıran Al Jazirah Vehicles Agencies’in ve Ford’un Birleşik Arap Emirlikleri’nde en çok tercih edilen markalar arasında olmasını sağlayan Al Tayer Motors’un bu görevleri üstlenmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Dammam ve Cidde'de açılış yapacak

Yenigün açıklamasında önümützdeki döneme ilişkin planlarından da bahsetti: “Riyad’dan sonra Dammam ve Cidde’de de yeni Ford Trucks plazaları açmayı hedefliyoruz. Ford Trucks’ın Riyad, Dubai ve Abu Dhabi’deki tesislerini; Ürdün, Katar, Kuveyt ve Irak tesisleri takip edecek. Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Krallığı, bölgenin ağır ticari araç pazarının yüzde 75’lik kısmını oluşturuyor. Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri bizim için en önemli bölgeler arasında yer alıyor. Bölgenin, tüm yurtdışı satışlarımız içerisinde yüzde 25’lik kısmı oluşturacağını öngörüyoruz. Hedefimizi, ilk 3 yılda ağır ticari araç sınıfında yüzde 10 pazar payı olarak belirledik.” diye belirtti.

 

FORD OTOSAN'IN ORTADOĞU AÇILIMI

Riyad’da, Al Jazirah Vehicles Agencies tarafından yapılan yeni Ford Trucks tesisinin açılışı; Al Jazirah Vehicles Başkan Yardımcısı Şeyh Ahmed Al-Muqairain, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan Kamyon İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kınay, Türkiye Riyad Büyükelçisi Yunus Demirer ve Riyad ABD Büyükelçiliği’nde Misyon Şefi Yardımcısı Tim Lenderking’in katılımıyla 16 Kasım’da gerçekleşti.

 

 

Ford-Trucks-Dubai-Arabistan-bayiligi-Cenk-Cimen-Altayer

 

 

Ford Trucks Riyad AJVA Açılışı (Soldan sağa): Cenk Çimen (Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı), Haydar Yenigün (Ford Otosan Genel Müdürü), Şeyh Ahmed Al-Muqairain (Aljazirah Vehicles Başkan Yardımcısı), Şeyh Sabah Al-Kraidees (Satış ve Pazarlama Direktörü – Aljazirah Vehicles)

 

 

 

 (Soldan sağa): Şeyh Sabah Al-Kraidees (Satış ve Pazarlama Direktörü – Aljazirah Vehicles), Şeyh Ahmed Al-Muqairain (Aljazirah Vehicles Başkan Yardımcısı), Cenk Çimen (Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı), Haydar Yenigün (Ford Otosan Genel Müdürü)

 

 

 

Önceki İçerikSon dakika! Otomotiv basınında şok ayrılık!
Sonraki İçerikDoruk LE’ye 10 metrelik seçenek
OTOAJANDA HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz