Ford Trucks, yeni F-LINE ile sınırlı üretim F-Max Select’i tanıttı

Ford Trucks yol, inşaat ve çekici segmentlerinde yer alan yeni F-LINE serisini tanıttı. Tasarım ve geliştirmesinde Ford Trucks imzası taşıyan F-LINE serisi; bağlı araç teknolojileri ve gelişmiş güvenlik özelliklerinin yanı sıra konforu ve modern tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Ford Trucks, pazar taleplerini ve müşteri gereksinimlerini dikkate alarak F-LINE serisini tasarladığını açıkladı.

 

Ford Trucks Lideri Emrah Duman,Ürün portföyümüzde yaptığımız yenilikler ve sunduğumuz teknolojilerle markamızı geleceğe taşımayı sürdürüyoruz. Müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlanan yeni F-LINE serisiyle hem konfor hem de araç performansını artıran yenilikler sunuyoruz. Bağlı araç teknolojisi ve gelişmiş güvenlik sistemleri ile daha konforlu bir sürüş deneyimini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Ford Trucks olarak, müşterilerimiz için verimlilik yaratmaya, performans ve yeni nesil teknolojileri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Yeni F-LINE ConnecTruck ile internete bağlanıyor

F-LINE serisinde de kullanılan ConnecTruck ile web portal aracılığıyla veya cep telefonlarından araçlarına bağlanabiliyorlar. Araçlarını harita üzerinden takip ederek, anlık canlı araç verilerine, geçmişe dönük araç kullanım raporlarına ulaşabiliyorlar. Bağlantılı araç teknolojileri sayesinde araçların çalışma süresini %100’e çıkartacak, uzaktan teşhis ve yazılım güncellemesi gibi çözümler devreye alınabiliyor. Ford Trucks bu teknoloji ile araç verilerini anlık olarak uzaktan takip ediyor; kestirimci arıza algoritmaları ile araçlar yolda kalmadan müdahale ederek, operasyon sürelerinin artırılmasını hedefliyor.

Tasarımda F-MAX esintileri

Tasarımında F-MAX’ten ilham alan F-LINE serisinin kabin ve dış görünümü ergonomi, konfor ve verimliliği artırmak üzere geliştirildi.

İç tasarımda maksimum konfor ve kalite öne çıkarken, dış tasarımda dinamik ve dikkat çekici bir görünüm sağlıyor. Yenilenen ızgara, tampon, farlar, çamurluk, kapı ve ayna kaplamaları dış tasarımın diğer yenilikleri. Yenilenen tasarımla araca giriş ve çıkış kolaylaştırıldı.

9 inç multimedya ekranı, yenilenmiş koltuk kumaşları, yeni direksiyon ve kumanda butonları kabindeki yenilikler.

Ford Trucks ürün gamı 2024 için yenilendi.

Sürüş güvenliğinde yeni teknolojiler

  • Kör Nokta Uyarı Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Trafik Levhası Tanıma Sistemi, Lastik Basıncı Takip Sistemi, Acil Fren Anında Yanan Lambalar ve Alkol Kilidi Hazırlığı ile güvenli bir yolculuk sağlıyor.
  • Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Yardımı, Dur-Kalk Özellikli Akıllı Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Otomatik Yanan Uzun Far ve Şerit Takip Uyarı Sistemi sürücüler için daha güvenli ve daha keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Ford Trucks, 2040 itibarıyla ürün portföyünün tamamen sıfır emisyonlu araçlardan oluşacağını taahhüt ediyor. Şirket bu hedef doğrultusunda ağır ticari araçlarda ‘Generation F’ adıyla, sıfır emisyonlu, bağlantılı ve otonom teknolojilerle başlattığı dönüşüm yol haritasını izliyor.

F-LINE serisi Şubat 2024 itibarıyla hem Türkiye’de hem de uluslararası pazarlarda satışa çıkacak.

F-MAX’den sınırlı sayıda, özel üretim: F-MAX Select

Ford Trucks, Antalya’da ayrıca F-MAX’in sadece 400 adet üretilen yeni modeli F-MAX Select’i de tanıttı. F-MAX Select, zenginleştirilmiş tasarım detayları, ileri teknolojileri ve konfor  özellikleriyle fark yaratıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.