Yenilenen Ford T. Custom. 2.0 lt motorla sahneye çıktı

Ford’un yenilenen ticari araçları Transit Custom ve Tourneo Custom Türkiye’de satışa çıktı. Ford’un yeni 2.0L EcoBlue motoru ile donatılan Custom serisi, hem yük hem de VIP ve turistik kullanımlarda rekabetin içine Ford Otosan’ı da sokmayı hedefliyor.

İç mekanda teknoloji

Yeni Transit ve Tourneo Custom’ın dinamik ve profesyonel ön görünümü, altıgen şekilli ızgarası ve yeni tasarım farlarıyla Ford’un en yeni binek otomobilleriyle aynı tasarım DNA’sını paylaşıyor. En son aydınlatma teknolojilerinin kullanıldığı serinin üst modellerinde gündüz yanan LED farlar ve güçlü HID Xenon dinamik farlar dikkat çekiyor.

Tourneo versiyonunda 5 krom çıtalı ön ızgara ile dikkat çekici bir görünüm sunan Custom, iç mekandaki premium malzeme ve tasarım detayları ile üst seviye bir kalite atmosferi ve sessiz bir yolculuk sağlıyor.

Yeni Custom ailesinde 2.0 lt motor görev alacak.

Custom ailesine 2.0 lt motor

İlk defa yeni Fiesta ile lanse edilen Ford’un yeni iç tasarım felsefesini esas alarak tamamen yenilenen kabindeki gösterge paneli, tüketicilerin akıllı cihaz ve tablet kullanımından etkilenerek kullanıcı odaklı bir düzene sahip. Kabinin genişliğini vurgulayan güçlü yatay tasarım unsurlarını esas alan yeni gösterge paneli, uzun çalışma saatlerini araçlarında geçiren ve kabini mobil bir ofis olarak kullanan sürücüler için tasarlanan pratik dokunuşlar içeriyor.

Yeni göstergeler ve kontrol panelleri sürücüye daha fazla ergonomi ve rahat kullanım sağlıyor. Ön panelde, Custom sürücülerine basit konuşma komutları kullanarak ses, navigasyon ve bağlantılı akıllı telefonlarına kumanda etme olanağı da verecek olan SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemini içeren tablet esintili 8 inç renkli dokunmatik ekran sunuluyor.

Yük taşımacığılı artık daha ekonomik ve güçlü motorla yapılacak.

İç mekanda sınıfının lideri saklama alanına sahip olan Transit Custom, sadece ön panelinde 25 litreye kadar saklama alanı sunuyor. Üst yüzeydeki üç açık bölme, notluk veya mobil cihazlar için uygun bir alan sunarken, 7,5 litrelik büyük torpido gözünün altındaki kapalı bölme ise A4 büyüklüğündeki dosyaların koyulabileceği bir alan sağlıyor.

Sunulan diğer pratik özellikler arasında vites kolunun altında katlanabilir bir bardak tutucuya ilave olarak konsolun iki yanındaki bardak tutucular ve 2 litrelik şişe tutucular bulunuyor. Saklama alanlarını ve kullanılabilirliği geliştirmek için tamamıyla yeniden tasarlanan kapı panellerinde üç büyük saklama bölmesi ve dekoratif kapı kaplamasına entegre edilen yeni bir pratik tutamak yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.