Formula 1 İstanbul 2020 hızlı yatırım çağrısı ile açılacak

13 – 15 Kasım 2020 günleri arasında Intercity İstanbulpark Formula 1 pisti tarihi bir yarışa sahne olacak. Takımlar geldi, her şey hazır. Yarışa yönelik bir açıklama da Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nden geldi. Yatırım Ofisi, “Formula 1 Hızında” yatırım çağrısı yapmak için bu uluslararası etkinliği belirlediğini açıkladı.

Hafta sonu İstanbul’da yapılacak bu büyük yarışın dünya çapında milyonlarca izleyicisi bulunuyor. 9 yıl aradan sonra 2020 yılı takvimine alınan ve Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek Formula 1 yarışında dünyaya “Invest in Türkiye” mesajı gidecek.

Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix 2020’de, ana destekçiler arasında yer alan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi uluslararası yatırımcıya seslenecek. Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix 2020, 200 ülkede ve 250’den fazla kanalda yayınlanacak.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu, konuya ilişkin bir açıklama yayınladı:

“Formula 1 ekosisteminde Fortune 500 sıralamasında 40, Forbes Top 100 sıralamasında 11 marka yer alıyor. Organizasyonun hedef kitlesi içerisindeki küresel iş çevrelerini göz önünde bulundurarak tanıtım çalışmalarımıza Formula 1’i de dâhil ettik.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tanıtım görselinin ana teması olarak kullanılan kırmızı ‘power’ düğmesi, Türkiye’nin enerjisini ve gücünü anlatmanın yanı sıra; yatırımcılara Türkiye düğmesine basmaları ya da tek tuşla tüm işlerini yürütebilecekleri mesajlarını veriyor.

Formula 1 demek hız demek, enerji demek. Biz de mevcut yatırımcılarımıza maksimum hızla destek veriyoruz. Potansiyel yatırımcılarımıza ise Türkiye’nin enerjisini ve gücünü anlatıyoruz. Formula 1 ile olan iş birliğimiz kapsamında da ‘Turkey’ değil, ‘Türkiye’ diyerek görsel medya ayağında bu temaya dikkat çekmek istedik”.

Formula 1 İstanbul ayağının yarış takviminde kalıcı olmasının büyük önem taşıdığını ifade eden Dağlıoğlu; “Dünyanın en güzel şehirlerinden olan İstanbul’un Formula 1 gibi uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmasının hem yapılan organizasyonlara değer katacağı hem de ülkemizin ve İstanbul’un tanıtımı için müstesna bir platform sunacağını düşünmekteyiz. Bu bağlamda ülkemizin cazibesini arttıracak bu tür organizasyonlara Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.