Formula 1’deki yeni Honda hazır

Honda’nın Formula 1’deki yeni temsilcisi Red Bull Toro Rosso Honda STR13 tanıtıldı. Red Bull Toro Rosso Honda sezona hazır.

Yeni otomobil, 25 martta sezonun açılış yarışı olan Avusturalya Grand Prix’i öncesinde Barcelona’da 8 günlük zorlu bir test dönemi içinde pist ile buluşacak.

Honda’nın bu sezondaki ortağı Scuderia Toro Rosso işbirliği Catalunya pistinde bütün dünyaya gösterildi. Honda SRT13’te kullanılan RA618H motorlu F1 aracını, Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda  Pierre Gasly ve Brendon Hartley pilotajında pistlerde izleyeceğiz.

Honda SRT13, 25 Mart 2018 tarihinde Melbourne Avustralya’da gerçekleşecek olan sezonun ilk Grand Prix’sindeki yerini alacak. STR13, gerçekleştirilecek bu yarış öncesinde diğer dokuz F1 takımı ile birlikte Barselona’daki sekiz günlük testlere katılacak.

Sezonun başlaması bekleniyor

Scuderia Toro Rosso Takım Şefi Franz Tost yapmış olduğu değerlendirmede: “Takımla birlikte yeni bir döneme başlıyoruz. Yeni sezonun başlangıcını sabırsızlıkla bekliyorum. Toro Rosso için heyecan verici bir dönem. Daha önce kendi motor tedarikçimiz olmadı. Sahip olduğu geçmişle Honda mükemmel bir ortak. 2018 sezonunda oldukça başarılı iki pilotla yarışacağız. Pierre ve Brendon geçen yıl bizimle birkaç yarışa çıktılar, ama bu Formula 1’deki ilk tam sezonları olacak. Her iki pilotta bize şampiyon unvanıyla geldiler. Pierre, 2016 GP2 şampiyonu, Brendon ise iki kez World Endurance Şampiyonu ve Le Mans 20 Saat yarışını kazanmış bir pilot. STR13 için çok çalıştık. Sezonun başlamasını iple çekiyorum.”

Honda Motor Co. Ltd. Marka ve İletişim Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Katsuhide Moriyama ise yeni otomobil ve yeni Formula 1 partnerliği ile ilgili olarak şunları dile getirdi: “Yeni yarış otomobilimizin burada olması ve kış testinden önce hazır durumundan dolayı çok mutluyum. Onu oldukça zorlu bir görev için geliştirdik ve tasarladık. Bu, birlikte uyum içerisinde çalışan Honda ve Scuderia Toro Rosso ekiplerinin özverili çalışmasının bir ürünü. Ekipler kısa kış döneminde STR13 şasi ve RA618H motorun birbiriyle uyumlu olması için çok çalıştılar ve çok iyi bir iş çıkarttılar. Taraftarlarımızın desteğinden çok memnunuz ve başarılı bir sezon geçirmek için elimizden geleni yapacağız.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.