Geri çağırmalara resmi soruşturma

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Servislere geri çağırdığı araç sayısını 500 bin adet olarak açıklayan General Motors geçtiğimiz hafta içerisinde bu sayıyı 1,36 milyon adede çıkardı. Bünyesindeki Chevrolet ve Potiac markalarının 2005 ve 5007 yıllarında üretilmiş Cobalt ve G5 modellerini geri çağıran Amerikalı üretici bu modellere dört tane daha ekledi.

2005-2006 yılında üretilmiş Pontiac Pursuit, 2003-2007 yılları arasında üretilmiş Saturn Ion, 2006-2007 yılları arasında üretilmiş Chevrolet Solstice ve yine aynı yıl üretilmiş Saturn Sky modellerini de servislere çağıran GM, Avrupa birimi Opel’in 2007 yılında üretilmiş 2 bin 300 adet GT modelini de geri çağırdığını duyurdu.

General Motors tüm bu geri çağırmalarla Amerikan Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Amerikan Ulusal Karayolları Trafik Emniyeti İdaresi (NHTSA)’nin radarına yakalandı.

NHTSA tarafında adına soruşturma açılan General Motors’un eğer yaptığı geri çağırmadan sonra sorunu takip etmemesi nedeniyle daha büyük geri çağırmalara imza attığı sonucuna varılırsa, Amerika devi 35 milyon dolar para cezası ödemek zorunda kalacak.

Önceki İçerikOpel, Antara’nın yerine Monza’yı oyuna alacak
Sonraki İçerikTemsa Amerika için geliştirdi,
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz