Golf’e rakip elektrikli ID Mayıs’ta sipariş açıyor fiyatı ne kadar olacak

VW elektrikli kompakt modeli ID sokaklarda görülmeye başladı. Tam kamuflajlı olarak test edilen elektrikli otomobil için fiyat konusunda tartışmalar da başladı. VW ID modelinin Almanya fiyatının yaklaşık 30 bin Euro olacağı bunun da dizel bir Golf’e denk geldiği belirtiliyor.

Almanların otomobil dergisi AMS Volkswagen’in başlangıçta bu modelde araç başına 3 bin Euro kaybedeceğini iddia ediyor. Ancak 2025’te, MEB elektrikli platforma dayanan modeller, geleneksel araçlardan daha karlı olmaya başlayacak beklentisi var.

VW ID için siparişler Mayıs 2019’da başlayacak. ID 62 kWh batarya ile satışa sunulacak. Bunu 48 kWh değerinde bir giriş seviyesi seçeneği ve 82 kWh değerinde üst bir akü grubu takip edecek. Arkaya monte edilen elektrik motoru 170 PS ve 204 PS seçeneklerinde olacak.

ID 180 km / saat son hıza sahip olacak. 7,2 veya 11 kilowatt normal şarj kapasitesi hızlı şarj kapasitesi ise 125 kW olacak.

Önceki İçerik100 bin dolarlık Ford Escort MK2 sinyalleri elmastan yapıldı
Sonraki İçerikMakam aracı olarak geri döndü : Camry Hibrid 2.5
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz