Ford, Skoda, Porsche, Nissan, H…

VW-Golf-GTI

Geçtiğimiz hafta adeta toplantı bombardımanı yaşandı.

Haftanın ilk gününde Doğuş Otomotiv, Porsche için orta ve doğu Avrupa'nın en büyük metrekareli showroomunu açarken, nisan ayında satışa çıkaracağı yeni kompakt crossover modeli Macan'ın da ön tanıtımını birarada gerçekleştirdi. 10 milyon liraya mal olan showroomda aynı anda 14 Porsche modeli sergilenebiliyor. Bu showroom ile birlikte Doğuş otomotiv yeniden kendisine ait Otomotion’dan biraz daha fazla yararlanmaya başlıyor. Adeta hakkını veriyor.

Otomotion’da Audi, VW, Seat ve DOD’un shojroomlarının yanına Porsche de katıldı.

Haftanın ikinci toplantısı ise Nissan’ın önemli ve en çok satan modeli olan Qashqai’nin yeni nesille yola çıkmasına yönelik lansmandı. Otomotiv sektörü ilk kez Hilton Bomonti otelinde bir lansmana ev sahipliği yaptı. Böylesine önemli bir modeli İstanbul’da basın toplantısı ve test sürüşüyle karşılayan Nissan Türkiye, programın devamında bayileriyle buluştu.

Haftayı ortalamıştık ama toplantılar bitmemişti. Çarşamba günü Skoda Yeti lansmanı için Beşiktaş W Hotel’deydi basın. Bir kaç parti halinde yapılan yeni Yeti toplantısı sonrasında, bugün okuyacağınız haberler ortaya çıktı. Artık Anadolu’ya gitmek isteyen ve bunun için 1.6 TDI modeline ve onun 5.0 litrelik yakıt tüketimine güvenen Skoda Türkiye, etkinlik sonrasında isteyen basın mensuplarına yeni Yeti’yi test için teslim etti. Ayrıca açtığı bir fotoğraf yarışmasını da duyurdu. Yarışmlada en beğenilen Yeti fotoğrafını çeken kişi, Prag’da bir kaç gün geçirecek.

Hafta bitmedi. Perşembe günü sırada Ford Transit vardı. Boğaz’da Grand Tarabya Hotel’de basınla ve bayileriyle buluşan Ford Otosan yönetimi, yeni orta sınıf Transit modelini burada gösterdi. Basın toplantısına olmasa da bayilerle buluşmaya katılan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç ve önceki başkan Rahmi Koç, gazeteci arkadaşım Mete Tansu’nun yakaladığı ayrıntıyla, Transit’e onay verdi.

Hafta bitmedi ama bu kadar haberi verecek pazartesi sayfalarının dolduğunu, kendi günlük gazete ve haftalık ekonomi dergisi deneyimlerimden biliyorum.

Cuma günü yapılan toplantıdan çıkanlarsa önümüzdeki günlerde kendine yer bulabilecek.

Bu hafta beklenmedik gelişmeler olmazsa sakin geçecek gibi. Motosiklet Fuarı yapılacak. 27 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında. Binlerce motosiklet tutkunu, yeni modellerle bu fuarda yerini alacak. Vespa modellerinin yanı sıra Honda, 2014 yılında Türkiye yollarına çıkaracağı 14 yeni modelin 11'ini sergileyecek. İçlerinde Honda Forza gibi gerçekten sürpriz olanlar var.

Yani gündem durmuyor. Devamında 84. Cenevre Otomobil Fuarı ile gündem yine dopdolu olacak.

Fuarın ilklerinden Ford Focus ve VW Scirocco gibi modeleri şimdiden sayfalarımıza konuk ettik bile.

 

Önceki İçerikSkoda Yeti’nin hedefi Anadolu
Sonraki İçerikYenilenen Ford Focus-Fotogaleri
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz