Hedef 1 milyon

Ekonomik açıdan kendisini toplamayı başaran İspanya, bu yılı rekor otomobil satışıyla kapatmayı hedefliyor. Yapılan tahminler ışığında satışların geçtiğimiz yıla göre yüzde 23 artacağı öngörülen İspanyol pazarında satışlar 1.05 milyon adedi bulacak.

Son 5 yıl içinde ilk kez 1 milyonluk satış hedefleyen İspanyol otomobil pazarında geçtiğimiz yıl 855.308 adet yeni otomobil satılmıştı.

Ticari araç segmentinde de durum farklı değil. Satışların yüzde 22.7 yükselmesi beklenen ticari araç segmentinde de satışlar 1.21 milyon adedi bulacak.

Ekonominin iyi gittiğine değinen ANFAC Başkanı Jose Luis Lopez-Schuemmer, İspanyol medyasına yaptığı açıklamada GSYİH’nin bu yıl yüzde 3 büyüyeceğini ve işsizlik oranının azalacağını söyledi.

Yakıt tasarruflu ve küçük otomobilleri tercih eden İspanyollar, haziran ayında 48.648 adet Volkswagen markalı otomobil satın aldı. Volkswagen Grubu’nun çatısı altındaki Seat ise ülkenin en fazla satan ikinci markası oldu. Seat Leon’dan yılın ilk yarısında 19.545 adet satıldı.

Önceki İçerikKüçük Honda sınırları aşacak mı?
Sonraki İçerikPeugeot Türkiye’de yeni genel müdür belli oldu
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz