Herkes bu Jaguar videosunu izliyor

Bentley Bentayga’dan sonra Jaguar da SUV segmentinde şans arayacak yeni markalar arasında erlerini aldı.

Jaguar’ın Frankfurt’ta gösterdiği yeni SUV’u F-Pace’in Türkiye’ye geliş tarihi de açıklandı. Yeni Jaguar F-Pace 2016 yılı kinci çeyreğinde Türkiye’de olacak ve Borusan Otomotiv bayilerinde satışa çıkacak.

Yeni SUV, dünyanın en zorlu döngülerinden biri için sıraya girdi ve bunu daha ilk gösteriminde dünyanın en büyük çember dönüşünü (LOOP-THE-LOOP) tamamlayarak Guiness Dünya Rekorunu kırarak iddialı bir başlangıç yaptı.

JAGUAR SUV’UN MOTORU 2.0 LT DİZEL

Jaguar Land Rover fabrikalarında üretilen, 2.0 litre 180 bg’deki Ingenium dizel motoru ile Jaguar F-Pace, bu segmnet için rekabetçi olacağının işaretini veriyor.

0’dan 100 km’ye 8.7 saniyede çıktığı açıklanan araç, 100’km de ortalama 5.3 litre yakıt tüketiyor.

SuperCharged 380 bg V6 benzinli motor ise 0’dan 100 km/sa’e 5.1 saniyede ulaşarak heyecan verici bir performans vaat ediyor.

Jaguar’ın Hafif Alüminyum Mimarisi kullanılarak geliştirilen yeni F-Pace, kaslı yan çizgileri, çamurluk havalandırmaları ve ayrıştırıcı stop lamba tasarımı ile F-TYPE modelinden esinlenirken, aynı gruba ait olan Land Rover tecrübesinden yararlanmış.

F-Pace; yüzde 80 alüminyumdan üretilmiş olup, segmentinde alüminyum yoğunluklu monokok gövdeye sahip. Bazı parçalarda kullanılan magnezyum ile ilave ağırlık tasarrufu elde edilmiş.

4.731 mm uzunluğa, 2.874 mm’lik aks aralığına ve 650 litrelik geniş bir bagaj hacmine sahip olan F-Pace, beş kişinin seyahat edebileceği bir iç alana sahip.

İç tasarımında premium malzeme ve kaplamaların yanı sıra, ısıtmalı ve elektronik olarak yatırılabilen arka koltuklar, InControl Touch Pro bilgi-eğlence sistemi , 3D navigasyon ekranı içeren 12,3 inç büyüklüğünde HD gösterge paneli, lazer head-up display özelliği gibi teknolojileri üzerinde taşıyor.

LOOP-THE-LOOP

Yeni Jaguar F-Pace, 14 Eylül Pazartesi günü Frankfurt Niederrad Yarış Pisti’nde İngiliz uzman sürüş dublörü Terry Grant pilotluğunda, özel olarak inşa edilmiş yapıyı 360 derece dönerek tamamladı.

Yeni Jaguar F-Pace 19,08 metre uzunluğunda 360 derecelik çember dönüşü sırasında 6,5G gibi muazzam bir çekim kuvvetine karşı koyarak Dünyanın en büyük çember pist dönüşünü tamamlayarak Guiness Rekorlar Kitabına girdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.