Honda Anneler Günü filmi ile sürpriz yaptı

Honda Anneler Günü filmi

Honda, Anneler Günü kutlaması için hoş bir video filmini yayına açtı. “Onları korumayı en iyi anneler bilir” sloganıyla hazırlanan filmde, son dönemin yükselen sürüş yardımcısı sistemlerine vurgu yapılıyor. Honda Anneler günü filmi şimdiden ilgi çekeceğinin işaretlerini veriyor. Gerçek hayattaki şeritte tutma asistanı nedir? Çocuk kilidi nedir? Geri görüş kamerası nedir? gibi soruların cevaplarını, annelerimizden daha iyi bilen olmadığını duygusal bir atmosferle hatırlıyoruz.

Annelerin çocuklarını büyütürken uyguladıkları yöntemlerden ilham alınarak, araç güvenlik sistemlerine dikkat çekici bir dokundurma yapılmasıyla harika bir çalışma olmuş. #AnnelerGünü’nüz Kutlu Olsun!

Honda Şeritte Tutma Asistanı Nedir?

Bir Honda Sensing teknolojisi olan Şeritte Tutma Asistanı, Honda anneler günü özel filminde, bebeklerin yatakta sabit durmasına benzetilmiş. Şeritte tutma asistanı, sürücünün, aracının istemeden yoldan sapmasını önlemesine yardımcı olur. Şeritte Tutma Asistanı 3 şekilde yardım sağlayarak, 60 km / s’in üzerindeki hızlarda çalışmaktadır. Kamera yol şerit çizgilerini algılar ve aracın algılanan bir şeritten sapma olasılığı varsa, sistem sürücüyü ekranda görsel olarak uyarır ve direksiyon simidini titreştirir.

Araç şeridi terk ettiğinde, sistem sürücüyü uyarmak için direksiyon simidini tekrar tekrar titreştirir ve araç şeridi terk etmeye devam ederse aracı şeride geri getirmek için direksiyona müdahale eder.Araç şeritten tamamen çıkmaya başladığında sistem aracı şeride geri getirmek için düzeltici direksiyon müdahalesine ek olarak, frenleme de yapar ve aracı kendi şeridine sokar.

Çocuk Kilidi Nedir?

Çocuk kilidi, Honda anneler günü filminde yer alan güvenlik önlemi alan bir annenin en güzel örneklerinden. Çocuk kilidi, arka kapıların iç taraftan açılmasını engeller. Çocuk kilidini açmak için kapıda yer alan anahtarı off yönünde çevirin. Çocuk kilidini kapatmak için ise aksi yöne çevirin. Çocuk kilidi açıkken iç kısımdaki kapı açma kolu devre dışı olacaktır. Kapı bu durumda sadece dışarıdan açılabilir. Çocuk kilidi sadece işlem yaptığınız kapıda açık olacaktır. Diğer kapınızı da kontrol etmeyi unutmayın!

Geri Görüş Kamerası Nedir?

Honda Anneler günü özel kutlamasında Geri görüş kamerasına da yer veriyor. Sürücü aracında geri vitese geçiş yaptığında, arka tarafta bulunan geri görüş kamerası ve sensörleri aracın arka tarafından alınan bir görüntüyü ana ekranda görüntüler. Görüntü, bir engele yaklaşıldıkça renk değiştiren çizgilerle desteklenir. Geri manevra yapmayı çok daha kolay hale getiren geniş bir görüşe sahip olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz