Honda’nın yeni havalı küçük otomobili

Honda’nın küçük roadster modeli S660, Japonya’da satışa çıkıyor. Üstü açılabilen S660, küçük boyutlara sahip. S660’da isminde de yer aldığı şekilde 660 cc’lik bir motor kullanılırken, ağırlığı 830 kilogram. Otomobilin beygir gücü de 64’ten fazla olamayacak.

Uzunluğu 3.4 metre, genişliği ise 1.49 metre. Bütün bu özellikler S660’ı, Japonya iç pazarında yüzde 40’a varan payı bulunan ve minik otomobilleri tanımlayan kei car sınıfına sokuyor. Kei car, Japonya iç pazarı için boyutlarından motor hacmine kadar sınırlandırılan minik otomobilleri kapsıyor.

Otomobilin henüz Avrupa’da ve Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı belli değil. Modelin Avrupa’ya gelmesi söz konusu olursa bazı mekanik özelliklerinde değişiklikler gündeme gelebilir.

En büyük özelliği 660 cc'lik motoru

Honda, daha önce konsept olarak sergilediği yeni iki kişilik spedsterini japonya'da satışa çıkardı. Avrupa ve Türkiye yol haritası henüz belli olmayan araçta 660 cc hacminde benzinli motor görev yapıyor. Arkada konumlanan motor ile iki kişilik otomobil sportif bir karaktere kavuşuyor.

İŞTE HONDA S660 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.