Hyundai yeni i20’nin ilk görselleri ortaya çıktı

Hyundai'nin İzmit fabrikasında ürettiği i20 modeli yenileniyor. Yeni i20'nin otomodbilseverlerle ilk buluşacağı tarih olan ekim ayı başındaki Paris Otomobil Fuarı öncesinde çizimleri yayınlandı.

1 milyar liranın üzerinde yatırımla kapasitesi yılda 200 bin adete yükseltilen İzmit fabrikası yeni bir heyecanh yaşıyor.

Hyundai’nin Rüsselsheim-Almanya’da bulunan Tasarım Merkezi’nde hazırlanan ve baştan aşağıya yenilenen i20, “Fluidic Sculpture 2.0” adı verilen ikinci nesil akıcı bir tasarıma sahip. 

 

Oldukça modern çizgilerle ve dikkat çekici ayrıntılarla hazırlanan yeni tasarımla birlikte i20’nin uzun ön kaputu ve güçlü duruşu ön plana çıkıyor.

Sade ve anlaşılır çizgilere sahip olan gövdede özellikle profildeki çizgiler ve koyu renkli C-sütunu dikkat  çekiyor ve aracın boyutlarının uzadığı yönündeki ipuçlarını taşıyor.

 

 

Ön tasarımda Hyundai’ye özgü altıgen ızgara ve hemen üstünde farların arasında yer alan şerit dikkat çekiyor. Arka bölümü komple çevreleyen cam ve stoplar da i20’nin tasarımının rakiplerinden ayrışmasını sağlıyor.

 

B-segmenti’ne yepyeni bir bakış açısı kazandıracak Hyundai i20’nin dünya lansmanı Ekim ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.