Hyundai’den yeni teknoloji

VW-Golf-GTI

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, geleceği hakkındaki ilk sinyalleri yeni konseptiyle veriyor. IONIQ konsepti, yeni nesil yakıt teknolojisi sayesinde çevre dostu bir yol haritası çiziyor. Yakıt hücreli kompakt otomobil, üç verimli teknolojiyi bir arada sunarak dünyanın ilk ultra düşük emisyonlu otomobili olmaya hazırlanıyor. Tamamen elektrikli, Plug-in benzinli / Elektrik Hybrid veya benzinli / Elektrik Hybrid motoruyla dikkat çeken IONIQ, 2016 yılında önce Kore’de sonra da Mart ayında yapılacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Yenilenen Elantra podyuma çıkıyor

Aerodinamik yapısıyla sürtünme katsayısının azaltıldığı konsept hem daha fazla yakıt ekonomisi sunuyor hem de çevreye herhangi bir zararlı atık atmamış oluyor.

Ön tasarımında karakteristik Hyundai çizgilerinin yer aldığı otomobilin C şeklinde konumlandırılmış entegre LED pozisyon lambaları, parlak siyah altıgen ızgarası, geniş hava girişleri ve yumuşak tavan çizgisi tasarımındaki dikkat çekici detaylar olarak göze çarpıyor.

Önceki İçerikOtoya 275 milyon dolar
Sonraki İçerikNissan’a yeni pazarlama müdürü
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz