i20’ye maceracı kardeş

Hyundai’nin İzmit’teki üretim tesislerinin bantlarından yeni bir otomobil daha inmeye başladı.

Koreli markanın Kibar Grubu ile ortak tesisindeki i10 ve i20 modellerinin üretimiyle 200 bin adetlerin üzerine çıkmaya hazırlanan üretime yeni bir katkı da i20 Active modelinden geldi.

Türkiye’de üretileceği daha önceden belli olan i20 ailesinin yeni üyesi Active’den yıl sonuna kadar 1000 adetlik üretim öngörüsü bulunuyor.

Hyundai i20 Active

Geçtiğimiz yıl başlatılan 1.7 milyar TL tutarındaki ek yatırımla yoluna devam eden Hyundai Assan İzmit fabrikası, 226 bin adetlik üretime ulaşacak. Hyundai’nin Türkiye tesislerinde böylece i20 ailesinin HB ve Coupe versiyonlarından sonra üçüncü bir seçeneği daha Active adıyla üretilmeye başlanmış oldu.

Hyundai model yelpazesinin Türkiye’de en çok tercih edilen otomobili olan i20’nin, crossover gövde tipine sahip olan Active versiyonunun eklenmesiyle birlikte fabrika bu yıl toplam 226 bin adetlik üretime ulaşacak.

Avrupa’da i10 ve i20 modellerine olan taleplerde artış yaşandığı için Hyundai Assan’ın ihracatı da hedeflenen rakamdan yüksek gerçekleşmiş olacak.

EN GÜÇLÜ DÖNEMİ

Yıl başında yapılan plana göre yüzde 5 oranında artış elde edilerek 2015 yılında tam 201 bin adetlik ihracat gerçekleştirilmesi ve tüm zamanların rekorunun kırılması hedefleniyor.


AVRUPA BİLETİ CEBİNDE

Başlangıçta sadece Avrupa pazarı için üretimine başlanan i20 Active’in ilk üretilen modeli, Almanya’ya gönderilmek üzere bantlardan inen araç oldu.

2015 yılı sonuna kadar toplam 1.000 adet i20 Active üretiminin gerçekleştirilmesi ve 2016 yılında da üretimin 12 bin adetlik kısmının bu modele ayrılması planlanıyor.

YENİ YILDA SATIŞA ÇIKACAK

Türkiye’de satışına da 2016 başı itibariyle başlanacak olan i20 Active’den önümüzdeki yıl içinde iç pazarda 1.500 adet satılması hedefleniyor.

Marjinal olmayı seven ve maceraperest ruha sahip olan kişileri hedefleyen Hyundai i20 Active, özellikle şık outdoor tasarımı, i20 Coupe modelindeki gibi ters altıgen ızgarası, yerden yüksek yapısı ve 120 PS gücündeki 1.0 Turbo beslemeli motor seçeneğiyle ön plana çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.