İçi dışı bir!

İngiliz Jaguar, 360 Virtual Urban Windscreen adını verdiği bu teknolojisini bir video ile tanıttı.

 

Land Rover’ın kısa bir süre önce tanıttığı ‘Şeffaf Kaput Teknolojisi’nin daha gelişmiş hali olan 360 Virtual Urban Windscreen, adında da anlaşılacağı gibi sürücüye 360 derecelik görüş açısı sunuyor.

 

Icı-disi-bir-Land-Rover-Jaguar-yeni-gılge-arac-teknolojisi

 

Sistem sayesinde, yoldan geçen yayalar, bisikletliler ve diğer araçları tanıma imkanı yaratılırken, gerektiğinde A sütunu şeffaflaşabiliyor.

Bu teknoloji,head-up display sisteminin gelişmiş hali olarak da adlandırılabilir.

Follow Me Ghost Car Navigasyonu’na da sahip olan sistem sayesinde sürücü gideceği lokasyonu tanımladıktan sonra aracın önünde sanal bir araç beliriyor vesürücünün gitmek istediği yer için o aracı takip etmesi yeterli oluyor.

Gizli ekranlar ön cam ve yan camlar üzerinde sadece belirli zamanlarda kendini gösteriyor. Sonrasında sürücüye gaza ve frene basmak kalıyor.

Yeni teknolojisini geliştirmek isteyen Jaguar, ilerleyen günlerde sokak işaretleri ve yerel işletmelerle entegrasyon sağlamayı hedefliyor.

Grubun diğer üyesi Land Rover, geçtiğimiz aylarda aracın tamponuna entegre ettiği kamera sistemini aracın kaputuna yansıtarak her koşulda görüş açısını maksimum seviyeye çıkaran Şeffaf Kaput Teknolojisi’ni tanıtmıştı.  

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.