İnan Kıraç, Londra Belediye Başkanı’nı Karsan Taksiye bindirdi

Karsan Londra

Londra Belediye Başkanı Karsan taksinin içinde

Karsan’ın New York’ta başlayan taksi macerası Londra’da devam ediyor. Karsan, bugün Londra’nın ünlü “Black cab”’den etkilenerek geliştirdiği yeni taksisini Londra Belediye Başkanı Boris Johnson’un beğenisine sundu.

 

Hexagon Stüdyo tarafından geliştirilen sağdan direksiyonlu Lodnra taksisi adayı 16 Ocak itibariyle London Taxi Launch Event’da sergilenmeye başladı. 

 

Karsan’ın yanısıra iki farklı firmanın daha taksi konseptlerini gösterdiği organizasyonda, Karsan’ın Concept V1 taksi prototipi Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ve organizasyona katılan taksiciler tarafından beğeniyle karşılandı.

 

İnan Kıraç Londra

 

İnan Kıraç Karsan

 

İNAN KIRAÇ BAŞKANLIĞINDA KARSAN EKİBİ LONDRA’DA

“Sıfır Emisyonlu Londra Taksisi” organizasyonuna Karsan adına Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Başkan Vekili Claude Nahum, Murahhas Aza Jan Nahum, CEO Murat Selek ve Hexagon Studio Genel Müdürü Tolga Doğancıoğlu katılım gösterdi. 

 

Karsan CEO'su Murat Selek organizasyonla ilgili şunları söyledi:

“Concept V1 platformunu, Londra’nın tarihi mirasına sadık kalarak, Hexagon Studio ve Londra tasarım okullarından Royal College of Art ile işbirliği içerisinde geliştirdik. Concept V1, sadece yolcuların değil tüm gününü araç içinde geçiren sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bir araç olarak tasarlandı. Sıfır emisyona sahip son jenerasyon elektrik motorlu bir araç olarak geliştirilen Concept V1, aynı zamanda Londra taksilerinde aranan sekiz metre içinde dönebilme şartına uygun ve arka tekerlekleri de bu yarıçapın dahi altında dönebilecek şekilde tasarlanmıştır.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.