İşte makyajlı Citroen Cactus!

İlk yollara çıktığında bombeli koruma yan duvarıyla, yollardaki diğer otomobillerden hemen ayrışan Citroen Cactus makyajlandı.

Geçtiğimiz aylarda Alman Opel’i de satın alan PSA bünyesindeki Fransız marka, önümüzdeki dönemde üretim bantlarından indireceği yeni Cactüs’ü düzenlediği bir toplantı ile gösterdi.

Makyaj sonrasında C segmentine daha yakın konumlandığını söyleyebileceğimiz makyajlı C4 Cactus, C4’ün mirası boşluğun yeni sahibi olmaya en büyük aday haline geldi.

Dedikodular yayılmaya başladı. Şimdiden, 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek olan C4 Cactus’le birlikte, Citroen, emektar kompakt HB modeli C4’ün de fişini çekecek” söylentileri konuşuluyor.

Makyajlı Cactus’te dikkat çeken en önemli detay Airbump hacminin önemli miktarda azalması.

Ayrıca aracın ön ve arka tamponu daha sade bir görünüme sahip. 31 farklı dış gövde rengi kombinasyonu da aracın kişiselleştirme özelliklerinin oldukça fazla olduğunu gözler önüne seriyor. C4 Cactus alıcıları ayrıca beş farklı alaşım jant seçeneğinden birini de tercih edebiliyor.

Yeni C4 Cactus markanın Avrupa’da satacağı PHC (progresif hidrolik süspansiyon) sistemine sahip ilk model olma özelliğine de sahip. Daha önce C5 Aircross modelinde gördüğümüz sistem artık C4 Cactus’te de kullanılacak.

Geleneksel sistemlere göre kıyasladığımızda, amortisörün iki ucunda bulunan iki adet takoz artık yerini ikinci bir hidrolik amortisöre bırakıyor. Böylece sürüş konforunun daha pürüzsüz olması hedefleniyor.

Koltuklarda sünger yoğunluğunu artıran C4 Cactus, uzun yolları da yolcular için çok daha konforlu hale getirmeyi amaçlıyor.

Araçta, acil frenleme, sürücü uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi, trafik levhası algılama sistemi ve geri görüş kamerası gibi güvenlik ekipmanları kullanılıyor. Ayrıca aracın 7 inçlik dokunmatik bilgi-eğlence ekranı da yenilikler arasında.

Yeni C4 Cactus modelinde artık 130 beygir güç üreten 1.2 litrelik PureTech turbo benzinli motor da kullanılıyor. Bu motor 6 ileri manuel şanzıman ile kombine ediliyor. 110 beygirlik PureTech benzinli motorun şanzıman alternatifleri arasında ise EAT6 otomatik ve 5 ileri manuel yer alıyor.

C4 Cactus’ün giriş seviyesinde ise manuel vites kutusuyla eşleşen PureTech 82 motor bulunuyor.

2018 yılının sonbahar aylarında C4 Cactus’ün dizel motor ailesine, otomatik şanzıman ile eşleşeyen BlueHDi 120 S&S motor katılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.