İşte yeni BMW 3 serisi

BMW, yarın kapılarını açacak Paris Otomobil Fuarı’nda en büyük kozlarından birini ortaya çıkarıyor. Yeni BMW 3 Serisi Sedan modeli dünya prömiyeri yarın yapılacak. Geçen yıl 400 bine yakın satılarak Alman üreticinin yüzünü güldüren 3 serisi bakalım yeni yüzüyle nasıl bir etki yaratacak.
Münih merkezli otomobil üreticisinin temel modellerinden biri olan ve en çok satılan model yelpazesini temsil eden Yeni BMW 3 serisi sedan, yedinci nesile ulaştı. Yarın Fransa saati ile 09.00’da gerçekleşecek basın toplantısında BMW AG, diğer bir dizi yeni modelin yanı sıra küresel satış rekorunu da kutlayacak.
Yarın 16.00’da ise medya temsilcilerine yeni BMW 3 serisi sedan tasarım özellikleri, yeni teknolojik özellikleri ve donanım yenilikleri hakkında özel bilgiler verilecek.
Otoajanda.com olarak tüm test süreçlerini paylaştığımız yeni BMW 3 serisi sedanın ilk görüntülerini de şimdi sizlerle paylaşıyoruz.
BMW, kompakt sınıftaki en önemli oyuncusuna G20 kodunu vermişti.
BMW’nin uzun yıllar bu sınıftaki baskın gücü artık Mercedes C Serisi ve Audi A4 karşısında daha güçlenecek.  Bu modellerin rekabetinde Türkiye’de olmasa da Avrupa’de Jaguar XE modeli de klasmana giriyor.
Yeni BMW 3 Serisi’nin M paketi de dikkat çekecek. Yeni M3’ün segmentteki güç dengelerinin üzerinde yer almasının önünü Audi RS4 ve Mercedes C63 modelleri kesmek isteyecek.
Peki yeni 3 Serisi hangi yenilikleri getiriyor.
Öncelikle 5 Serisi’nde yer alan havalı süspansiyon yerine ayarlanabilir amortisörler kullanılmaya başlıyor. Yeni 3 Serisi’nin kilo vermesi için geliştirmeler yapıldı. Elastto-kinematik sistemi ile xDrive versiyonlar 2 çeker olarak da kullanılabilecek.
3 Serisi de dijital gösterge paneli modasına uyuyor. Rakiplerde ve daha üst sınıf modellerde kullanılmaya başlayan tamamen dijital gösterge ekranı yeni BMW 3 Serisi ile geliyor.
Genel olarak kokpit tanıdık gelmesine rağmen, yeni ekran grafikleri, daha kapsamlı bir ekran kartı ve dokunmatik ekran ve hareketi kontrol eden eski iDrive ile harmanlayan geniş bir renkli monitör yer alıyor.
Türkiye pazarının en çok ilgilenmesi beklenen 218 modelinde görev üstlenen 1500 cc hacmindeki 136 beygir gücündeki motor bir miktar güçlendirilerek, yeni 3 serisi sedanda kullanılıyor.
Mini Cooper dizelde yer alan 122 hp gücündeki 1.6 lt dizel motor da 3 Serisi güç seçenekleri arasında yerini aldı.
Yeni BMW 3 Serisi’nin 6 silindirli güçlü motor seçeneklerini ise ayrıca sıralayalım: 328i 260 hp , 340 365 hp , M3 ise e-şarj ünitesi ile 500 hp olacak.
Leave A Reply

Your email address will not be published.