İşte yeni Renault Clio 20190 İçi de dışı da ortaya çıktı

1990 yılında satışa sunulan ve 15 milyon satış adedine ulaşan Clio’nun, beşinci nesli tanıtıyor. Daha modern ve atletik bir görünüme kavuşan Yeni Clio, 30 yıldır modeli başarıya taşıyan DNA’sını koruyor. Türkiye’de üretilecek olan yeni Clio, 2020 yılında Hibrit motor seçeneğine de kavuşacak.
Yeni Clio’nun dış tasarım olgunlaştırılırken, iç tasarım ise yeniden yaratıldı. Daha keskin hatları ve daha iddialı ön kısmı, Yeni Clio’ya dinamizm ve modernizm kazandırdı. İç mekandaki kalite algısı ve sunulan teknolojiler açısından üst segmentten esinleniliyor. 
Yeni Clio, Renault Grubu için “Drive the Future (2017-2022)“ stratejik planının öncü modeli olma özelliğine sahip. Renault tarafından geliştirilen bir teknoloji olan E-tech hibrit motoru, ilk kez Yeni Clio’da kullanılacak.
Yeni Clio, İttifak tarafından geliştirilen yeni internet bağlantılı multimedya sistemi ile bu dinamiğin mükemmel bir sunumu olarak öne çıkıyor. Yeni Clio, bir şehir otomobilinde, otonom sürüşe öncülük edecek destek sistemlerini yaygınlaştırarak bu alanda tam bir öncü olacak.
Yeni Clio’nun kalite algısı ve sürücü bölümünün ergonomisine ayrı bir özen gösterdi. Gösterge panelinin yumuşak kaplaması kalite algısı açısından iç mekan boyut değiştiriyor. Tamamen yeni “Akıllı Kabin-Smart Cockpit”, sürücü odaklı ve daha fazla teknoloji barındırıyor. Yeni Clio, segmentinde ilk olan, özellikle şehir içi kullanımında son derece pratik elektrikli park freni gibi inovasyonları yaygınlaştırıyor.
9,3 inçlik multimedya ekran Renault’nun sunduğu en büyük ekran olma özelliğine sahip. Navigasyon, “bilgi-eğlence” sisteminin yanı sıra MULTI-SENSE ayarları gibi son derece kullanıcı dostu bir içeriğe sahip. Yeni Clio, geleneksel analog kadranların yerine ilk kez dijital bir ekran ile sunuluyor. Retro aydınlatmalı kumandalar ve krom saten kaplaması ile yüksek kalite algısı göze çarpıyor.

Yeni Clio’nun direksiyonu Retro aydınlatmalı kumandalar ve krom saten kaplaması ile yüksek kalite algısı göze çarpıyor. Orta konsol, kapı panelleri, direksiyon ve kol dayama gibi ayrıntılar için sunulan kişiselleştirme paketleri ile herkes Yeni Clio’sunu kendi yaratabiliyor. Gösterge paneli üzerindeki havalandırma çizgisine ait inovatif renk kişiselleştirme tercihi ile sunulan 8 ambiyans seçeneği sayesinde iç mekan, tamamen kişisel tercihe göre düzenlenebiliyor. Ortam aydınlatma için ise 8 renk seçeneği sunuluyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.