Jeep, Türkiye’de rekor peşinde

 

Fiat çatısı altına girdikten sonra köklü Amerikan markası Jeep'te radikal değişikler oluyor. 

 

Tasarımını satışlarını hızla yükselttiği Avrupa pazarına daha uygun, motorlarını da daha tutumlu hale getiren Jeep, bu çabalarının karşılığını da fazlasıyla alıyor.

2012 yılında toplam 701 bin adet araç satan marka, 2013'te satış adetlerini daha da yükselterek 731 bine çıkardı.  Avrupa pazarında satışlarını yüzde 14, Türkiye'de yüzde 22  yükselten Jeep, yeni modelleriyle artık daha yüksek satış adetleri hedefliyor.

 

Orta boy SUV pazarının en iddialı modellerinden olan Jeep Cherokee, markanın 2014 için hedeflerine ulaşmasında en büyük silahlarından biri olacak.

 

Tümüyle yenilenen ve tasarımı daha şehirli hale getirilen araç  hazirandan itibaren ülkemizde  da satışa sunulacak. 2.0 lt (170 beygir) Multijet II, dizel motor ve sınıfında ilk kez kullanılan 9 kademeli otomatik şanzımanla ithal edilecek yeni model, üst donanım paketi Limited ile satılacak.

 

Zengin bir standart donanıma sahip aracın fiyatı 170 bin TL'den başlayacak.

 

Mahmut-Karacan-Alfa-Jeep-Marka-Direktoru-Cherokee-Turkiye'de

Müşteri çalacak

Cherokee, 100 km'de 5.4lt tüketen tutumlu dizel motoru, yüksek donanım seviyesi rekabetçi fiyatıyla sadece kendi sınıfından değil, D sınıfından da müşterilerin gönlünü çalmayı  hedefliyor.

Yenilenirken genlerinden gelen arazi yeteneği korunan Cherokee, sınıfının bu konudaki en ididalı modellerinden.

 

Otoyol kullanımında gücün büyük bir kısmını ön tekerleklere yönlendiren araç, gerektiğinde milisaniyeler içinde 4×4 sürüçmoduna geçiyor.

 

Her ne kadar ömrünün büyük bölümünü şehirde tamamlasa da Cherokee, hiç yabana atılmayacak bir arazi yeteneğine sahip.

 

Üst donanım paketiyle ülkemize gelecek Cherokke'de ısıtmalı, soğutmalı deri koltuklar, 8.4 inçlik geniş dokunmatik ekran, navigasyon, açılır tavan, gelişmiş bir park asistanı, şerit takip sistemi başta olmak üzere çok sayıda donanım standart olarak yer alacak.

 

Aracın en üst donanım paketi  Trailhawk, 3.2 V6 (272 beygir) benzinli motorla sipariş üzerine ithal edilecek.

 

Rekorlar geliyor

Yeni  Cherokee ile orta boy SUV sınıfında çok daha iddialı hale geleceklerini vurgulayan Jeep Türkiye Direktörü Mahmut Karacan, "Yıl sonuna kadar toplam 500 adet Cherokee satmayı planlıyoruz. Daha küçük aracımız yeni Renagade ile birlikte bu yılı rekorumuzu tazelediğimiz toplam 1.500 adet satışla kapatacağız. Her iki modelin 

de yıl boyunca satışta olacağı 2015 için satış hedefimiz 3.500 adet. Bu Jeep'in Türkiye tarihinde ulaştığı en yüksek satış adedi olacak" dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.