Kamuflajlı yeni Linea Bursa yollarında

TOFAŞ CEO’su Cengiz Eloldu, eylül ayında yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez sahne alacak yeni sedanın deneme üretimlerinin başladığını söyledi. Eloldu, Bursa’da yaptığı toplantıda yeni aracın kamuflajlı yol testlerinin başlayacağını, Bursa’da siyahlar içinde gizlenmiş yeni sedanla karşılaşabileceklerini ifade etti.
 
Eroldu, TOFAŞ’ın başlattığı otomobil projelerinin 2015'te ilk doğumunu gerçekleştireceğini dile getirerek, şunları kaydetti:
 
 “Şu anda fabrikada da aslında deneme üretimleri başladı. Belki belli  bir süre sonra Bursa sokaklarında da siyah kamuflajlı arabaları görmeye  başlayacağız. Sedan modelimizi bu senenin son çeyreğinde, piyasaya çıkartmayı  öngörüyoruz. Bu projenin üçte birini ihraç etmeyi, üçte ikisini de Türkiye  pazarında satmayı hedefliyoruz. Projenin de lansmanı büyük ihtimalle eylül ayında  yapılacak olan Frankfurt Fuarı'nda olacak. Belki burada dünya lansmanı yapacağız,  ilk defa dünya müşterileriyle Frankfurt'ta karşılaşacak bu aracımız. Doblo'yu  devreye aldık, bu sene Sedanı devreye alacağız, 2016'da da kısmet olursa  hatchback ve station wagon modellerini alacağız, bu arada 2015 sonunda da Yeni  Fiorino'yu tamamlayıp 2016 başında piyasaya sunmuş olacağız. Dolayısıyla 7 tane  modeli Tofaş'ta üretir duruma geleceğiz. Bu da ayrıca, bu kadar modelin aynı  fabrikada üretilmesi de üretim başarısı olacak bizim için.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.