Karavan sevenler seçti; Fiat Ducato yılın aracı

Fiat Ducato, karavan için en iyi altyapı aracı 2019 seçildi. Avrupa’da Ducato Avrupa pazarında karavan altyapı konusunda hâkim durumda.
1981’den bu yana İtalya Sevel fabrikasında üretilen Ducato, son 10 yılda Avrupa’da 500 binden fazla aile tarafından kamyonet bazlı olarak tercih edildi.

Fiat Ducato, 25 yıldır karavan sektöründe uzman olan Alman dergisi Promobil’in okurları tarafından 12. kez bu ödülü kazanıyor. 2018 yılında yeni karavan satın alma oranı önceki yıllara göre yüzde 10’dan daha fazla arttı.

13 binden fazla versiyonu var

Ducato’nun üretildiği Sevel fabrikası, 1 milyon 200 bin metrekarelik bir alanda gümüş kalite seviyesinde üretim yapıyor. 2018’de Sevel tesisinden 297 bin araç çıktı; böylece üst üste dördüncü yıl üretim rekoru kırıldı. Son altı yılda üretim yüzde 46 arttı. 1981’den bu yana, Ducato 13 bin fazla versiyonda üretildi.

Geçen yıl Avrupa’da satılan dört karavandan üçü Ducato tabanlı oldu. Bunda bir karavan satın almanın hizmet desteği konusunda duyduğu ihtiyaç ortaya çıkıyor. Karavan kullanıcıları en çok seyahat edilen yollar boyunca kapsamlı, özel bir ağda yetkin ve bilgili bir Müşteri Destek Merkezi istiyor. Fiat bu konuda yedi gün, yirmi dört saat karavan kullanıcıları için destek sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.