Karoq, Scala derken artan ürün gamı, satışları etkiliyor

Skoda modelleri arttıkça markanın büyümesine doğrudan yansıyor. Kasım ayında dünyada 110 binden fazla Skoda satılırken; 11 aylık satış rakamı da yüzde 5 artışla 1 milyon 148 bini aştı.

Skoda Kasım ayında en büyük artışı Rusya’da kaydederken Çin pazarındaki daralma negatif etkide bulundu. Skoda Octavia markanın en çok satan modelleri arasında yer alırken kompakt SUV Karoq için talep artmaya devam ediyor.

Ocak ve kasım ayları arasında Skoda satışları Rusya (% + 30.2), Çin (% + 7.7), Avrupa (% + 4.7) ve Hindistan (+% 1,8) arttı. Kasım ayında şirket, özellikle Batı Avrupa’da (43.300 araç, +% 7.9), Rusya (8,200 araç, +% 42,9) ve Rusya dışındaki Doğu Avrupa’daki (4.400 araç, +% 15.8) teslimatlarını artırdı.

Skoda Auto Satış ve Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Alain Favey; “Yılın ilk 11 ayında teslimatlarımızı bir önceki yıla göre % 5,1 oranında artırdık. Özellikle yeni WLTP test standardı ve Çin’de azalan pazarın etkisine rağmen cesaret verici bir performans. Ürün kampanyamızla, doğru ivme ve yeni müşteri gruplarını kazandırıyoruz. Yeni Skoda Scala ile şimdi, dinamik geliştirme sürecimizi kompakt sınıfta başarıyla sürdürecek adımı atıyoruz.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.