Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Karsan, Almanya’da yedek parça yatırımına başlıyor

Karsan, yedek parça ve satış sonrası servis ağını genişletmek adına önemli bir projeyi hayata geçirdi.

Proje kapsamında, Almanya’nın Nürnberg şehrinde bir depo açacak olan Karsan; ihtiyaç duyulan yedek parçaları Avrupa’nın her noktasına 2 gün içerisinde gönderebilecek.

Karsan, 1 Eylül tarihinde faaliyete başlayacak depo ile başta elektrikli araçların parçaları olmak üzere yedek parça teminini 2 güne indirecek.

Böylece, ihtiyaç duyulan parçaları Avrupa’nın her yerine kısa sürede gönderecek olan Karsan, minimum zamanda düşük maliyetle hizmet sağlayarak müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

Deponun 1 Eylül itibariyle faaliyete başlayacağını belirten Karsan Ticari İşler genel müdür yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Avrupa’daki satış sonrası servis ağımızı güçlendirmek ve bayilerimizin kendilerine gelen taleplere çok kısa sürede çözüm sağlaması amacıyla önemli bir yatırımı daha devreye aldık.

50 yılı aşan tecrübemize dayanarak, satış sonrası müşteri desteğinin marka güvenilirliği ile tercih edilmede ciddi bir paya sahip olduğunu biliyoruz.

Karsan olarak, kurulacak olan yedek parça yapısı ile müşterilerimizle aramızdaki mesafeleri minimuma indireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“Mesafeleri minimuma indiriyoruz”

Konuyla ilgili bilgiler veren Arpacıoğlu, “Covid-19 salgını sonrası toparlanmaya başlayan Avrupa’dan hem konvansiyonel hem de yüzde 100 elektrikli modellerimiz için önemli adetlerde sipariş almayı sürdüyoruz.

Bu doğrultuda, satış sonrası servis ağımızı güçlendirmek ve Avrupa’daki bayilerimizin müşterilerden gelen taleplerine çok kısa sürede çözüm sunabilmek amacıyla önemli bir yatırımı daha devreye aldık.

50 yılı aşan tecrübemize dayanarak, satış sonrası müşteri desteğinin, marka güvenilirliği ile tercih edilmede ciddi bir paya sahip olduğunu biliyoruz. Yeni yatırımımızla kurulan bu yapı ile müşterilerimizle aramızdaki mesafeleri minimuma indireceğiz” ifadelerini kullandı.

Karsan, yerinde yedek parça hizmeti için Barsan Global Lojistik ile de güçlerini birleştirdi. İlerleyen süreçte Barsan’ın 45 farklı ülkede bulunan depolarından ve lojistik ağından da faydalanarak operasyon gücünü katlamayı planlıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.