Karsan, Hyundai üretimine başlıyor

VW-Golf-GTI

Şirketin KAP'a yaptığı açıklamaya göre hafif ticari aracın üretimine Mart ayında başlanacak. 300 milyon dolar yatırımla ortaya çıkacak aracın ismi H350 olacak. Hyundai H350 ilk olarak IAA Hannover Fuarı'nda Eylül 2014'te tanıtılmıştı. Karsan Murahhas Azası Jan Nahum, yıl sonundan itibaren H350’nin seri üretimine başlayacaklarını belirterek, “Hyundai ticari araçta büyümek istiyor. Bu yüzden 7 yıllık üretim sözleşmesi yaptık. H350’de üretim ilk etapta 15 bin adet olacak, 50 bin adede kadar yükselecek. Hafif ticari aracın yüzde 90’ı Avrupa’ya ihraç edilecek” açıklamasını yapmıştı.

hyundai-karsan-araclar-geliyor

İşte Karsan'ın KAP'a yaptığı açıklama: "Şirketimizin iş ortaklarından Hyundai Motor Company (HMC) ile 27 Kasım 2012 tarihinde imzalanan ve HMC tarafından yeni geliştirilen 3- 6 ton arasında azami yüklü ağırlığa sahip panel van, hafif kamyon ve minibüs versiyonlarından oluşan hafif ticari araçların şirketimiz tarafından 7 yılda toplam 200 bin adedin üzerinde üretilmesine yönelik olan anlaşma kapsamında, gerekli endüstriyel yatırımlarımız tamamlanmıştır. Deneme üretimimiz halen devam etmekte olup, seri üretime hyu ayında başlanması planlanmaktadır."

Önceki İçerikOtoda eşdeğer parça dönemi
Sonraki İçerikSON DAKİKA! Dev ortaklık bitti
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz