Kia yeni Sportage’la şalteri kaldırmaya hazırlanıyor

Kia yeni Sportage 2018 modelini Avrupa’da satışa sunuyor. Yeni model, Türkiye pazarı açısından da verimli olacak yeni bir dizel motora kavuştu. Yeni güvenlik ve bilgi-eğlence teknolojileri ile tasarımda yaşanan değişimler de öncelikli özellikler arasında.

Kia, 2025 yılında, 5 yeni hibrit, 5 plug in hibrit, 5 elektrikli aracı yollara çıkarmış olacak. 2020 yılında da yeni bir yakıt hücreli aracı piyasaya sürecek. Bunları şu açıdan yazıyoruz; Sportage markanın elektrik stratejisinin önemli bir adımı olan EcoDynamic+ 48V dizel mild-hybrid teknolojisini Sportage ile lanse ediyor. Geçen yıl Avrupa’da 131 binin üzerinde Sportage satıldı ve bu da toplam Avrupa Kia satışlarının dörtte biri.

Kia Sportage

Kia Yeni Sportage 2018 modelinin dış tasarımında yapılan iyileştirmeler arasında; yeni ön ve arka tamponlar, yeniden tasarlanmış ön ve arka farlar ve yeni 16, 17 ve 19 inç alaşım jant tasarımları bulunuyor. GT Line modellerinde ise parlak siyah radyatör ızgarası, parlak siyah ve gümüş yan eşikler ve arka bagaj kapağında koyu krom alanlar yer alıyor. GT Line’da 19 inç alaşım jantlar bulunuyor.

Kia Sportage

Yeni motorlar

Kia Yeni Sportage 2018 modelinde Kia’nın yeni ‘EcoDynamics +’ 2.0 litrelik ‘R’ dizel hafif melez motor sistemleri dahil geniş bir motor yelpazesi yer alıyor. EcoDynamics +, 48 voltluk bataryadan güç alarak hızlanmayı destekliyor, motorun çalışma süresini uzatıyor. Sportage’ın mevcut 1.7 litrelik CRDi dizel motoru, Kia’nın şimdiye kadar yaptığı en temiz dizel motor olan yeni 1.6 litrelik CRDi motorla değiştirildi. Yeni 1,6 litrelik dizel motor, dört çeker ve 7 ileri çift kavramalı şanzımanla birlikte 115 veya 136 ps’lık güç üreten 2 versiyona sahip olacak.

Kia Sportage

Yeni bilgi-eğlence sistemleri

Yeni Sportage, Kia’nın en son gelişmiş sürüş destek sistemlerini kullanıyor; Stop & Go Smart Cruise Control, daha kolay park manevraları için Around View Monitor ve direksiyondaki yorgunluk ve dikkatsizlikle mücadele için Sürücü Dikkat Uyarısı gibi teknolojiler bunlardan bazıları. Avrupalı ​​müşterilerin Kia’nın yeni bilgi-eğlence sistemi seçenekleri arasında: 7,0 inçlik dokunmatik ekran veya yeni ‘çerçevesiz’ 8.0 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.