Koluman, hedefe Rusya’yı koydu

 
Türkiye’de Mercedes otomobil satışlarının yaklaşık yüzde 25’ini tek başına gerçekleştiren Koluman, 2015 yılında hedef büyüttü.
 
Bu yılı yatırımlara ayıran Koluman, bir yandan bayilerinin kapasitesini artırmayı planlarken, diğer yandan da holding bünyesindeki üretim faaliyetlerini genişleterek, dışa açılmayı planlıyor.
 
Mercedes'in Türkiye'deki satışlarının yüzde 25'inde imzası olan Koluman'ın geçen yıl 5.235 ade otomobil,1.100 adet 2.el Mercedes otomobil satışı gerçekleştirmişti. 
 
Yeni hedef Rusya pazarı
 
Otomotiv perakendeciliğinin yanı sıra üretim faaliyetlerini yürüten Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş, 2015’te kapasitesini arttırmaya yönelik yatırımlar planlıyor. 
 
Tataristan’da çok yakın zamanda kamyon üst yapı ekipmanları ile ilgili bir montaj fabrikası kurmaya yönelik çalışmalar yapan Koluman, böylelikle Rusya pazarında etkin bir oyuncu haline gelmeyi öngörüyor.
 
Aynı zamanda Mercedes-Benz'in Türkiye'de yeniden yapılanmasında görev alan ve marka ile ortaklığı bulunan Koluman, inşaat ve mühendislik, pazarlama ve dış ticaret alanlarını kapsayan geniş bir alanda faaliyet gösteriyor. 
 
 
Koluman Motorlu Araçlar Otomobil Satış ve Pazarlama Direktörü Altuğ Erciş, 5 yıl öncesine göre premium segmentte satışların iki kat arttığına da dikkat çekerek “Bu segmentte markalar Türkiye’deki vergi sistemine uygun motor hacimli araçlardan oluşan ürün gamını sunmaya başladılar ve üretim kapasitelerini artırdılar. Bu durum satışlara direkt olarak yansıdı” diye konuştu.
 
Halen İstanbul, Ankara, Mersin ve Gaziantep olmak üzere dört ana bölgede otomotiv perakendeciliğini sürdüren Koluman Motorlu Araçlar, bu yıl genişlemeyi de gündemine aldı.
 
Mevcut bayiliklerini fiziksel anlamda genişletmeyi planlayan Koluman, aynı zamanda müşteri memnuniyetine yönelik çalışmalarını da hızlandıracak.
 
 
 
 
 
 
 
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.