Koreli markadan yeni SUV: Ceed crossover bitmek üzere

Türkiye’de ve dünyada hızla artan SUV tarzı araç satışları, bilinen modellerin ürün gamına girmeye devam ediyor. Son örneklerden biri Koreli marka Kia’dan geldi. Koreli marka, cee’d model gamına yeni bir crossover ekleyeceğinin işaretini, yayınladığı taslak görselle verdi.

Görsel ve ne zaman ortaya çıkacağı dışındaki detaylar flu. Ama ceed modelinde kullanılan motor ve donanım seçeneklerinin bu araçta da bulunması kuvvetle muhtemel. İç görüntüleri de yok ama yine ceed ailesinin üyesi olacağı için, aynı kokpitten söz edilebilir. Belki biraz daha “araziye uyar”.

Ceed ve Proceed nasıl bir otomobil? Ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Görsele bakıldığında coupe tarz hemen dikkat çekiyor. Bunu Proceed modelinde de yakalıyoruz. Gelelim resmi bilgilere:

Ceed‘in ortaya çıktığı 15 yıldan bugüne kadar Kia, her zaman hareketli ve radikal tasarımlara açık olduğunu gösterdi. Dinamik ve yüksek algılı çizgilerin yansıdığı modelleriyle Audi’den transfer ettiği baş tasarımcısı Peter Schrieder’i hiç reddetmedi. Bu tasarımların bir çoğu seri üretime girdi.

Yeni Ceed tasarlanırken de bu çizgi sürdürüldü. Hatta yeni ceed model gamı yaratılırken, Kia Avrupa tasarımcılarına yeni keşfetme özgürlüğü de verildi.

Kia tasarımcıları ceed versiyonları için oldukça özgür çizgilere imza atabildiler.

Şimdi, bu özgürlük sınırlarının da ötesinde Kia, Ceed model ailesine yeni bir kapı açılıyor.

Ceed ailesine yeni süpriz

Kia Motors Avrupa Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gregory Guillaume şunları açıklıyor: “başka bir stil, başka bir araç türü var. Ceed ailesinin yeni bir üyesi olmayı hak ettiğini düşünüyoruz. Bu aracın Ceed model gamını daha güçlü ve daha heyecan verici, daha çekici hale getirmek için gereken rolü Avrupa tüketicilerine oynayacak bir araç. Tasarımı şimdiye kadar Ceed ailesinde gördüğünüz gibi bir şey olmayacak. Bu Kia büyük bir sürpriz olacak.”

Yeni Ceed, Ceed Sportswagon ve ProCeed gelişiyle birlikte, Kia’nın en çok satan model ailesinin büyemisi hız kesmedi. Şimdi aileye yeni katılacak en son üye ortalığı sarsmaya aday.

Peki Kia’nın Avrupa sürprizi için takvim nasıl işleyecek. İlk bilgilere göre yeni Kia Ceed crossover 2019 yılının ikinci yarısında ortaya çıkacak.

Yeni Sportage’de neler değişti, 15 yeni özellikle geldi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.