Koronavirüs bir fuarı daha etkiledi

Dünyada birçok ülkeyi etkileyen; Barselona GSM, Cenevre Auto gibi birçok fuarın iptaline yol açan koronavirüs, nedeniyle 8 Nisan’da gerçekleşmesi gereken New York Otomobil Fuarı Ağustos ayına ertelendi. 26-27 Ağustos’ta basın günüyle açılacak fuarı 6 Eylül tarihine kadar devam edecek. Fuar normal şartlarda 8 Nisan tarihinde kapılarını açacaktı. Fuarın ertelenmesiyle birlikte Cenevre Otomobil Fuarı’nda olduğu gibi markaların online tanıtıma yönelmesi bekleniyor.

Türkiye’de ise Otomotiv Endüstrisi Fuarı ertelendi. Geçen yıl 48.737 ziyaretçi ağırlayan fuar büyük bir hızla yayılan COVID-2019 (Coronavirus) nedeniyle; 2-5 Nisan yerine 25-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Automechanika Istanbul fuarı için şu açıklama yapıldı; “Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı hastalık olarak tanımlanan Coronavirus salgını öngörülemeyen bir şekilde; ve hız ile ortaya çıkmış ve bu salgının sebebiyet verdiği son dönemde dünya çapında sağlık ve ekonomi alanında yaşanan olumsuz gelişmeler sebebiyle; hem uluslararası hem de ulusal otoriteler tarafından kamu sağlığı açısından yüksek seviye risk teşkil ettiği ortaya konmuştur. Bu doğrultuda gerek uluslararası seyahatler hem de Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılacak seyahatler bakımından potansiyel ziyaretçiler; ve katılımcı firmalar için artan seyahat kısıtlamaları da göz önünde bulundurularak ve kamu sağlığına yönelik risklerin giderilmesine ilişkin yükümlülükleri çerçevesinde; sektör muadili birçok uluslararası fuarda olduğu gibi, katılımcı ve ziyaretçilerin daha verimli ve başarılı bir fuar geçirebilmeleri adına fuar tarihlerinde değişiklik yapılmasına karar verilmiştir.”

Dünyanın en büyük üçüncü, Türkiye’nin lider uluslararası otomotiv endüstrisi fuarı; 25-28 Haziran 2020 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14. kez düzenlenecek. 2019 yılında 1.397 katılımcı ile Türkiye, Kuzey Afrika, Avrupa ve Orta Doğu Otomotiv endüstrilerini bir araya getiren fuar; Türkiye ve çevre ülkeler için en önemli buluşma platformu oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz