Küçük scooter geri döndü: Honda Activa125 fiyatı ve özellikleri

Türkiye motosiklet pazarının en çok satan markası Honda, 125 cc’lik scooterı Activa ile yeniden gündemde. Honda Activa125 fiyatı ve özellikleri de yapılan bir tanıtım toplantısı ile açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye lansmanı yapılan Honda Activa125 geri döndü. Küçük scooterın en önemli özelliği düşük yakıt tüketimi.

Yıllık 40 bin adet satış hedefi olan yeni model 3 farklı renk seçeneği 86 bin TL fiyatı ile satışa çıktı.

Sotaru Yamada Honda Activa125 fiyatı açıklandı
Honda Türkiye Genel Müdürdü Satoru Yamada, 40 bin adetlik satış hedefine sahip Activa125’i tanıttı.

Şimdiye kadar scooter segmentindeki 2 farklı modeli ile pazarda yer aldıklarını hatırlatan Honda Türkiye Başkanı Satoru Yamada, “Özellikle aktif olarak motosiklet kullanan tüketiciler tarafından tercih edilen Activa125, piyasada büyük bir itibar kazandı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan emisyon düzenlemesi kapsamında satışına ara verdiğimiz bu modelimizi yeniden pazara sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni Activa125 daha güçlü ve yenilenen çevre dostu motoru fark yaratacak. Bunun yanı sıra yeni modelimizin gelişmiş tasarımı ile de şehir hayatında hızlı mobilite ihtiyacı olan, zamandan ve yakıttan tasarruf etmek isteyen birçok müşteriye hitap edeceğine inanıyoruz” dedi.

Kolay kullanımlı 125’lik motosikletin özellikleri

  • Honda Activa125, kullanıcıların günlük ihtiyaçları karşılamaya yönelik bir scooter. Kolay inilip binilebiliyor, geniş ayak alanı konfor vaat ediyor. Metal gödeli. Gece sürüşlerinde görünürlüğü iyileştiren ön ve arka LED farlar ile LED sinyallere kavuşmuş.
  • Motosikletin arkasında yer alan özel tasarım yakıt deposu ağzı, yakıt alımlarında seleyi kaldırmaya gerek kalmadan dolum sağlamaya yarıyor.
  • Dijital hem analog gösterge panelinde; motosikletin anlık ve ortalama yakıt tüketimi ile kalan yakıt miktarına yönelik bilgiler yer alıyor.
  • 18 litre hacimli sele altı saklama alanı yeterli.
  • Önde 12 inç, arkada 10’ inç alaşım jantla görev yapıyor.
  • Activa125’in motoru durdurma özelliğine sahip yan ayağı açıldığında motor otomatik stop ediyor. Özellikle kuryeler için kısa süreli duruşlarda hız ve kolaylık sağlanıyor.
  • HOnda Activa 125 fiyatı ve özellikleri ile kuryelerin tercihi olacak
    40 bin satacak

Activa 125 motoru dik yokuşu nefessiz çıkar mı

Yeni Honda Activa’nın 125 cc hacimli, 4 zamanlı motoru 10.0:1 sıkıştırma değerine sahip.

Makine 6.250 d/d’de 6,11 kW güç ve 5.000 d/d’de 10,4 Nm tork üretiyor.

Ayrıca Motoru Sessiz Çalıştırma özelliği (ACG) ile vites değiştirmeyi sağlayan senkromeç dişlisinin gürültüsü yok edilerek motor sessiz bir şekilde çalışıyor.

Islak ağırlığı 111 kg olan yeni Activa125, yüksek yokuşlarda da rahat bir sürüş vaat ediyor.

üksek verimli motoru ve arkada bulunan 5,3 litrelik yakıt deposuyla 294 kilometrenin üzerinde menzile ulaşabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.