Kymco CV3 lansmanı: Türkiye’de motor üretimini değerlendiriyoruz

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen KYMCO’nun CV3 model üç tekerlekli scooterının lansmanı gerçekleşti. 550 cc hacmindeki 52 hp gücündeki KYMCO CV3 scooterın tanıtımı için Türkiye’ye gelen KYMCO CEO’su Chun-Ping Ko; “Türkiye’de bir montaj tesisi kurmanın olasılığını değerlendirmeye başladığımızı bildirmek isteriz” dedi.

Küresel çapta yılda 1 milyonun üzerinde scooter, motosiklet ve ATV üretimi gerçekleştiren KYMCO markasının CEO’su Chun-Ping Ko ile Doğan Trend Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin ve Doğan Trend Otomotiv Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Acar’ın katılımıyla Adile Sultan Yalısı’nda KYMCO CV3’ün Türkiye lansmanı gerçekleştirildi.

Markanın ürün gamındaki en teknolojik ve güçlü scooter KYMCO CV3 2022 model fiyatı 369.900 TL olarak açıklandı.

KYMCO CV3 nasıl bir motor: AK 550 modeliyle aynı motor bloğuna sahip olan model, 550 cc’lik 8 supaplı, çift silindirli, sıvı soğutmalı motora sahip ve 2 kademeli güç modu bulunuyor. Maksimum güç 7500 d/d’de elde edilirken; 5750 d/d’de 53 Nm maksimum tork değerine ulaşılabiliyor.

Montajla başlayıp, Avrupa’yı keşfedecek

Yeni iş birliği süreciyle ilgili basın toplantısında soruları yanıtlayan Dağtekin, işbirliklerinin detayı hakkında şunları söyledi:

Türk pazarına uygun ürünlerin ilk etapta CKD (montaj) tipi üretimle bu yolculuğa çıkmaya karar verdik. Ardından hedefimiz yerlileştirilme oranının artırılması olacak. Bir mertebe vermek açısından bir montaj tesisinin anlamlı olması için model başına 5000 adet ve üzeri üretmek gerekiyor. Böyle başlayıp zamanla geliştireceğiz. KYMCO’nun Avrupa’daki pazar payı yüzde 11’e ulaştı. Heyecanımız uzun vadede Türkiye’den Avrupa’ya ihracat yapabilmek. En üst düzeyde ziyaretimize gelen KYMCO’dan tüm desteği alacağımızın sözünü aldık” değerlendirmesini bulundu.

Kişiselleştirilebilir sürücü sırt desteği ve ön cam ile 2 farklı renk seçeneği bulunuyor.

CV3 sürücü sırt desteği, ayarlanabilir ön cam, anahtarsız çalıştırma sistemi, sele altı güç çıkışı ve ısıtmalı elcik gibi ekipmanlara sahip. Siyah ve yeşil renk seçenekleri ile satılıyor.

KYMCO CV3 teknolojileri 

LED farlar, sinyaller ve stoplar, elektronik kilitlenebilir ön süspansiyonlar, 6 inçlik Noodoe dijital ekran, hız sabitleyici gibi güvenlik teknolojileri ile destekleniyor. KYMCO CV3 modelinde ayrıca 4 kademede ayarlanabilen fren sistemi; manuel el ve ayak frenleri de bulunuyor.

2140 mm uzunluk, 960 mm genişlik ve 1475 mm yüksekliğindeki KYMCO CV3 scooterın sele yüksekliği 795 mm ve aks mesafesi ise 1580 mm. Kuru ağırlığı 280 kg olan motosikletin yakıt deposu ise 15,5 litre.

Sele altındaki eşya gözü bir adet tam boy kaska ev sahipliği yapabiliyor. Ayrıca güç çıkışı ve aydınlatmasıyla da karanlık ortamlarda pratiklik sağlıyor.

Yeni motosikletin tanıtımına KYMCO CEO’su da katıldı.

2022 sonunda 29 bayiye ulaşacak

KYMCO CV3 lansmanında, Doğan Trend Otomotiv Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Acar; “2 senede Türkiye genelinde 22 yetkili satış noktası ve 30 yetkili servis noktasına ulaştık. Yıl sonuna kadar hedefimiz Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Mersin ve Samsun’u da dahil ederek toplam 29 bayi noktasına ulaşmak. Bu daha ilk faz. İlerleyen yıllarda hem satış hem de servis noktalarımızı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

    

Önceki İçerikİçindeki çocuğu hisseden Volvo teknolojisi geliyor
Sonraki İçerikİlk seri üretim M modeli hibrit BMW XM: 0-100 4.3 saniye
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz