KYMCO geri döndü: Türkiye’de Suzuki ve Vespa ile satılacak

Scooter, motosiklet ve ATV gibi taşıtları üreten KYMCO, Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğüyle Türkiye’de yeniden satışlara başlayacak. Üretime hızla devam eden KYMCO, ayrıca elektrikli modellerini de kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Türk motosiklet severler KYMCO’yu yakından tanıyorlar. Yaygın bir satış ve servis ağı bulunan markanın önceliği, yeni modelleri getirmek ve mevcut müşterilerin daha iyi bir hizmet alması.

Bu yeni iş birliği kapsamında 2021 yılında Türkiye’de sunulacak olan modeller arasında;

  • Kalabalık kentlerde ve kırsal alanlarda kolay manevra kabiliyeti ve çevikliğiyle eğlenceli sürüşler sunan Agility 125i +16,
  • Çok yönlü taşıma çözümlerine ihtiyaç duyanlar için üstün özelliklere sahip teslimat scooterı Agility 125i Carry,
  • Tasarımı, konforu ve yakıt tüketimiyle scooter dünyasında fark yaratan People S 125i ve People S 150i,
  • Sport Touring scooterlara yeni standartlar getiren Xtown 250i
  • ve kısa ya da uzun mesafe yolculuklarda sürücüsüne dinamizm katan Downtown 350i TCS yer alıyor.

Konuyla ilgili konuşan Doğan Holding Otomotiv Grubu şirketleri ve Doğan Trend CEO’su Kağan Dağtekin, “KYMCO ile önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Kısa vadede motosiklet iş hacmimizi yeni markamızla beraber en az ikiye katlamayı uzun vadede ise Türkiye’mize tüm Avrupa’yı hedefleyen üretim tesisini kazandırmayı umuyoruz” dedi.

KYMCO Türkiye için merkezi yapılanma çalışmalarına hızla başladıklarını sözlerine ekleyen Dağtekin, ilk olarak Avrupa’da başarılarıyla öne çıkan scooter modellerini ve ardından elektrikli modelleri de ürün gamına ekleyeceklerini sözlerine ekledi.


KYMCO sahibi olmak isteyenler, model ailesinin Türkiye’de sunulacak versiyonları hakkında bilgi için kymco.com.tr adresini ziyaret edebilirler.


Tüm dünyadaki kullanıcıların kalbini kazanacak kişisel araçlar yaratmak hedefiyle 1964 yılında Tayvan’da kurulan KYMCO; ilk olarak Japon devi Honda’nın motosikletlerinin üretimiyle scooter üretimine başladı. Zaman içerisinde kullanıcılarına günlük yaşamda en iyi sürüş deneyimini sunmak için daima kendini geliştirmeye devam etti.

1992 yılında Honda’dan bağımsız olarak geliştirdiği kendi markası altında pazarlanan ürünleri satışa sunmaya başlayan KYMCO, 2003’de küresel pazarlara odaklanarak büyümesini hızlandırdı. 2014 yılında 50. yılını kutlayan marka, son yarım asırda 100 ülkede 10 milyondan fazla üretim yaparak büyük bir başarı ortaya koydu. Teknolojik yatırımlarına aralıksız devam eden marka aynı zamanda önemli, premium motosiklet markalarına motor ve komponent sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.