Lexus teslimatları başlıyor​

2015 yılının son aylarında Türkiye yollarına çıkacak olan Lexus RX’in Avrupa prömiyeri, 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapıldı. Markanın lüks SUV modelinde yeniden tasarlanan hibrid ve benzinli motorlara yer verildi. Yüksek konfor ekipmanları ve sofistike teknolojisiyle dikkat çeken RX, Türkiye’de 238 beygir güç üreten 2.0 litrelik turbo benzinli motorla satışa sunulacak.

Dört çeker Lexus RX, Dinamik Tork Kontrolü sayesinde, farklı zeminlerde ve yol koşullarında maksimum çekiş elde ediyor. Yeni RX’te sunulan Adaptif Değişken Süspansiyon, aracın sportif bir sedan gibi yol tutuşuna sahip olmasını sağlıyor.

Toyota Türkiye Satış ve Pazarlama CEO’su Ali Haydar Bozkurt, siparişleri Kasım’dan itibaren müşterilerine teslim etmeye başlayacaklarını ve resmen Aralık ayı gibi showroom açılışını gerçekleştireceklerini açıkladı. Bozkurt, 2015 için 100-150 adet Lexus satmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Önceki İçerikKia Sportage Ocak’ta Türkiye’de
Sonraki İçerikHükümet kurulursa
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz