Mazda, lükse ısınıyor

VW-Golf-GTI

Benzinli motorlarda yüksek hacimli motorlara sahip modellerin yarıştığı, niş segment lüks araç talipleri için sessizlik ve konfor nedeniyle aranıyor. Özellikle benzin fiyatlarının dert olmadığı ülkelerde tercih edilen bu kombinasyona şimdi Mazda yeni Skyactiv motora sahip battal SUV modeli CX-9 ile katılıyor.

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye CX-9 ile birlikte tanıtılan 250 beygir güce ve 420 Nm tork’a sahip SKYACTIV-G 2.5T motor, Mazda CX-6 ve Mazda6’daki doğal emişli SKYACTIV-G 2.5’i temel alıyor.

250 beygirlik motora sahip CX-9’da 7 kişilik oturma düzeni sunuluyor. Dış tasarımda ise şirketin ödüllü KODO – Hareketin Ruhu tasarım felsefesinin son halini yansıtıyor.

Yeni CX-9 ayrıca Mazda’nın gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik sistemleri ve şirketin akıllı dört çeker sistemi olarak adlandırdığı i-ACTIV AWD ile birlikte sunulacak Tahmin edilen yıllık 50,000 adet CX-9 satışının yüzde 80’ini Kuzey Amerika’nın oluşturması bekleniyor.

Battal SUV CX-9, Avrupa ülkelerinde satılmayacak.

Mazda CX-9 2016 İŞTE MAZDA CX-9

Önceki İçerik134’ü ara, taksi gelsin
Sonraki İçerikYenilenen Elantra podyuma çıkıyor
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz