Mazda MX-5’e yakından bakın…

Japon otomobil üreticisi Mazda’nın ikonik roadster otomobili MX-5 yenilendi. Dördüncü nesliyle Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan MX-5 bir önceki nesline göre 100 kilogram daha hafif olmasıyla dikkat çekiyor.

İnsan odaklı kabin tasarımı sürücüyü pedallar, direksiyon, vites kolu, merkez kumanda ve diğer önemli kontrollerle mükemmel bir simetri içerisine yerleştiriyor. Özel rüzgar ve gürültü kontrolü, yeni koltuk başlığı hoparlörleri ve kullanımı kolay yumuşak açılabilir tavan sürüş keyfini artırıyor.

En yeni i-ACTIVSENSE aktif güvenlik teknolojisi sayesinde kaza riskini azaltıyor ve yolcuların yanı sıra yayalar için de pasif koruma sağlıyor.

Mazda’nın yeni insan-makine ara yüzü sürücülere MZD Connect akıllı telefon bağlantısı da dahil yeni MX-5’in tüm gelişmiş bilgi-eğlence teknolojisine güvenli ve kolay erişim imkanı sağlıyor.

Türkiye yollarına 2016 yılının Nisan ayında çıkacak olan Mazda MX-5’te Mazda2 ve Mazda3 modellerinde de bulunan 1.5 litrelik benzinli motor kullanılacak. Bu motor fabrika verilerine göre 100 kilometrede ortalama 6.6 litre yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

Gelin Mazda MX-5’e daha yakından bakalım:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.