Mercedes bombardımanı: Bu ay 3. yeni modelini getirdi

Yeni Mercedes-AMG A 35 4MATIC Türkiye fiyatı Türk Lirası olarak açıklandı ve satışa çıktı. Böylece Mercedes Benz Türk 2019 mayıs ayında büyük bir atağa imza attı. Pazarın küçüldüğü bir ortamda biri CLA gibi çok önemli üç yeni modelini Türkiye’de satışa çıkardı.

Hot hatch dünyasına yeni bir giriş yapan Alman markanın yeni yıldızının 1991 cc’lik 4 silindirli çift turbo beslemeli motoru 306 HP güç ve 400 Nm tork üretebiliyor.

0-100 km/s hızlanması 4.7 saniye süren ve maksimum hızı elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırılan aracın yakıt tüketimi ortalaması ise 7.4 lt/100 km.

Çift kavramalı AMG SPEEDSHIFT DCT 7G otomatik şanzıman; AMG süspansiyon ve MBUX gibi donanımların standart olduğu kompakt sınıftaki yeni mimari üzerinde yükselen Mercedes-AMG A 35 4MATIC; 532 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla vitrine çıktı.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi üretim programının bir parçası olarak ele alınan A 35 4MATIC, tüm AMG niteliklerini bünyesinde barındırıyor.

Yeni Mercedes-AMG A 35 4MATIC’te, A-Serisi’nde kullanılan M 260 kodlu 4 silindirli motorun gelişmiş bir versiyonu devreye giriyor. 306 HP (225 kW) ve 400 Nm tork ile yüksek çekiş gücü sunan motor; gaz emirlerine hızlı tepki vererek sürüş keyfinin zirvesine doğru bir yolculuk başlatabiliyor.

Peki AMG A 35’in moturu hangi özelliklere sahip? Bu gücü nasıl üretebiliyor?

Motordaki Twin-Scroll Turbo olarak adlandırılan çift kanallı aşırı besleme sayesinde alt devirlerden itibaren yüksek çekiş gücü elde ediliyor. Üst devirlere kadar homojen bir şekilde güç üretimi
sürdürülüyor.

Twin-Scroll Turbo’nun gövdesi iki adet bağımsız hava
kanalına bölünürken, yine iki adet bağımsız egzoz gazı kanalı
sayesinde egzoz gazı manifolddan rahatça turbo pallerine ulaşabiliyor.

Silindirler iki gruba ayrılırken her bir grup bir adet türbin kanalına yönlendiriliyor. Değişken supap kumandası CAMTRONIC, motor ve yağ için akıllı termal yönetim; yüksek performanslı piezo enjektörler gibi gelişmiş teknolojik çözümlerle motorun verimliliği optimize ediliyor.

Ayrıca silindirlerde uygulanan patentli CONICSHAPE® sistemi ile motor içi sürtünme azaltılarak verimlilik destekleniyor. Egzoz sistemi standart olarak otomatik kumandalı bir egzoz kapağı ile donatılıyor.


Çift kavramalı AMG SPEEDSHIFT DCT 7G otomatik şanzıman, yeni A 35 4MATIC’in dinamik ve atak karakterini tamamlıyor. Oranları çok iyi ayarlanan şanzıman tüm hız aralıklarında atak sürüş sağlarken hızlı vites geçişleri; ve vites yükselttikten sonra güç kaybına neden olmayan yapısıyla sportif sürüşü ve performansı destekliyor.

Standart olarak sunulan RACE-START fonksiyonu kullanıcıyı, kalkış anında mümkün olan en kısa hızlanma süresiyle buluşturuyor. Sürücüye “M” sürüş modunda direksiyon üzerindeki vites değiştirme kulakçıklarını kullanarak; vites değiştirme imkânı sunan AMG SPEEDSHIFT DCT 7G çift kavramalı otomatik şanzıman sportif sürüşü destekliyor.

Yeni AMG A 35 4MATIC’te dört tekerlekten çekiş sistemi standart. Tork dağılımı, sürüş dinamiklerine bağlı olarak ayarlanıyor; salt önden çekiş ile yüzde 50 ön ve yüzde 50 arka olmak üzere sürüş şartlarına göre belirleniyor. Tork dağılımını arka aksa entegre, çok plakalı kavrama üstleniyor.

Çok daha hızlı reaksiyon gösteren ve devirden bağımsız bir şekilde plakaları ayarlayan elektromekanik sistem; elektrohidrolik sisteme göre sürüş dinamikleri açısından avantaj sunuyor.

Ve işte teknik özellikleri


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.