Mercedes C mi, E mi, S mi?

Geçtiğimiz yıl bir dizi yenilik geçiren Mercedes E-Serisi şimdiden 2017 yılına hazırlanmaya başladı. Kamuflajlı olarak casus fotoğrafçıların objektifine yakalanan 2017 model yılına ait Mercedes E-Serisi, C Serisi ve S Serisi’nin tam ortasında konumlanıyor.

Yeni nesil Mercedes E-Serisi, ilk kez C-Serisi ile tanıtılan MRA platformunda yükseliyor. Bu da demek oluyorki yeni lüks sedan otomobil şimdiki nesline göre daha hafif ve daha tasarruflu olacak. Alüminyum gibi hafif materyallerin daha geniş alanlarda kullanılmasına imkan veren MRA platformunun kilit unsuru otonom sürüş teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni E-Serisi’nde, şimdiden bazı Mercedes modellerinde görev alan 9 ileri otomatik şanzımana yer verilecek. Çıkan dedikodulara göre otomobilde düz altı silindirli motor seçeneği de bulunacak.

Yeni E-Serisi ailesinde yüksek performanslı E63 de hazır bulunacak. 600 beygirlik otomobil gücünü 4.0 litrelik V8 motordan alacak.

Kabin fotoğrafları da çekilen otomobilin içeride S-Serisi ile oldukça benzer olması dikkat çekiyor. Orta bölümde yer alan dijital ekranın üzerinde dört adet hava üfleyişi bulunuyor. Dijital ekranın tıpkı S-Serisi’nde olduğu gibi otomobilin ana gösterge paneli olacağı tahmin ediliyor.

Henüz onaylanmamış bilgilere göre E-Serisi’nin bir de daha geniş dingil mesafesine sahip versiyonu da olacak.

Mercedes E-Serisi’nin dünya lansmanı tahminlere göre önümüzdeki ay düzenlenecek olan 2016 Detroit Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.