Mercedes’ten 3 yeni model: Türkiye A Klass Sedan’ı sever

2019 Mercedes-Benz modelleri, Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Tamamen yenilenen B-Serisi, marka tarihinin en fazla satılan SUV ailesinin en yenisi; GLE ve Mercedes-AMG markasının yeni modeli A 35 4MATIC’in dünya lansmanları gerçekleştirildi.

Mercedes-Benz, Paris’te ayrıca; A Klass Sedan, AMG GT 43 4MATIC+ 4 Kapılı Coupé, smart forease; ilk yüzde 100 elektrikli model EQC ve EQ Silver Arrow konsept modellerini ilk defa bir otomobil fuarında meraklıları ile buluşturdu. BU otomobillerden A Klass Sedan Türkiye’de gerek filo gerekse bireysel tüketiciler tarafından çokça tercih edilecek tasarım ve özellikleriyle öne çıkma potansiyeline sahip.

Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi

A sedan Şubat’ta, B serisi Mart’ta gelecek

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan; “2019 yılında Türkiye’de satışa sunacağımız; A-Serisi Sedan ve Yeni B-Serisi ile Premium kompakt sınıfta başlattığımız yüksek kalite, konfor ve teknoloji standartlarını daha geniş kitleler ile buluşturacağız. EQC modelimiz ile de yüzde 100 elektrikli mobiliteye adım atacağız.” şeklinde konuştu.

Bekdikhan, Haziran ayında satışa sunulan yeni A-Serisi sonrasında, A-Serisi Sedan ve Sport Tourer olarak konumlandırılan yeni B-Serisi ile; 2019 yılında segment liderliğini hedeflediklerini söyledi. Her iki model 2019’un ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak. Mercedes Benz, yüzde 100 elektrikli EQC’yi de 2020’den itibaren Türkiye’de pazara taşıyacak.

 

Yeni Mercedes-Benz B-Serisi yerini aldığı önceki nesil ile kıyaslandığında daha dinamik ve sportif bir karakterle yollara çıkıyor. Öğrenme yeteneğine sahip bilgi ve eğlence sistemi MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi); sezgisel kullanıcı arayüzü, grafikler, “Hey Mercedes” sesli komut sistemi; standart olarak sunulan dokunmatik ekran gibi fonksiyonlarla yenilikçi bir deneyime öncülük ediyor. S-Serisi’nden bazı özellikler de barındıran yeni B-Serisi; en güncel sürüş yardım sistemleri ile sınıfının en yüksek aktif güvenlik seviyesini sunuyor.

Mercedes-Benz, 1997 yılında A-Serisi ile kompakt sınıfa giriş yaptı. A-Serisi yıllar içerisinde başlı başına bir model ailesine dönüşürken; şirket o tarihten bu yana 6 milyon adet kompakt sınıf araç sattı. Marka, ailenin 7. üyesi olan A-Serisi Sedan ile ürün gamını genişletmeye devam ediyor. A-Serisi Sedan, C-, E- ve S-Serisi modellerini de tamamlıyor.

Mercedes-AMG, yeni A 35 4MATIC ile sürüş performansı dünyasına tamamen yeni bir model sunuyor. Henüz ilk tasarım aşamasından itibaren yeni Mercedes-Benz A-Serisi üretim programının bir parçası olarak ele alınan ve gelecekteki A 45 4MATIC modelinin izinden giden A 35 4MATIC, tüm AMG niteliklerini bünyesinde barındırıyor. Mercedes-Benz’in yeni platformunu kullanan otomobilde 306 BG (225 kW) üreten yeni 2,0 litre hacimli dört silindirli turbo motor devreye giriyor.

Yeni Mercedes-Benz GLE, birçok yenilik ve yeni teknoloji ile birlikte geliyor. Yeni nesil GLE’nin en önemli özelliklerden biri E-Active Body Control. Yeni geliştirilen havalı süspansiyon sistemi; her bir tekerlekteki amortisörün birbirinden bağımsız şekilde kontrol edebilmesine imkân sağlarken; arazi koşullarında hem konfor hem de performansı eş zamanlı olarak arttırıyor. GLE’de, isteğe bağlı olarak üçüncü koltuk sırası da alınabiliyor.

20. yıla özel

Paris Otomobil Fuarı’nda smart markasının doğumunun 20. yılı için hazırlanan özel bir konsept olan smart forease de sergilendi. 2002 yılındaki Crossblade ve 2011 yılındaki forspeed konseptleri gibi forease de tavanı olmayan radikal bir tasarıma sahip. Elektrikli altyapıyı barındıran smart konsepti şimdiden fuarın yıldızlarından biri oldu.

 

Mercedes-Benz’in yeni teknoloji markası EQ bünyesinde, ilk yüzde 100 elektrikli seri üretim sunan modeli EQC; ve 1937 yılında dünya kara hız rekorunu kıran W 137’den esinlenilerek hazırlanan; tek kişilik, elektrikli altyapıya sahip EQ Silver Arrow konsepti de otomobil tutkunları ile buluşuyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.