Mercedes’ten 639 hp’lik sporcu : AMG GT63 Edition 1

Mercedes’in sportif ürünlerini tasarlayan AMG mühendisleri 639 hp gücünde yeni bir otomobile imza attılar. Sadece 12 ay satışta tutulacak otomobil, tasarımından gücüne tamamen özel bir parça olarak değerlendiriliyor. Bu hormonlu Hulk’ın İlk dünya tanıtımı için Nürburgring’deki ADAC Zürih 24 Saat Yarışı bekleniyor. Otomobil satışa çıkmadan önümüzdeki yaz ön siparişe açılacak. İlk araçlar Eylül 2018’den itibaren sahiplerine teslim edilmeye başlanacak.
4000 cc V8 Bi Turbo motoru ve 4 çeker olması sayesinde 0/100 hızlanması sadece 3,2 saniye olarak kayıtlara geçti. Bütün bu performans değerlerine rağmen karma yakıt tüketimi için fabrika verisi ise neredeyse bir kompakt otomobil kadar: 100 km ortalamada 11,2 litre.
Gövde panellerinden başlamak gerekirse: 639 hp güce sahip olduğunu gösteren üç büyük hava girişine sahip ön tampon dikkat çekiyor. Hemen üzerinde iri bir panjur ile olması gerektiği kadar agresif bir ön kısım. Tasarım 21″ çapraz kollar ve dövme jantların doldurduğu çamurluklar ve kullanılan karbon fiber parçalar ile devam ediyor.
4 kapılı bir otomobil olmasına rağmen coupe formuna sahip AMG GT63’ün arka kısmında zarif kanadı ile son nokta konulmuş.
İç kısmında en özel silahlarını kullanarak üst düzey kaliteyi yakalayan bu hız canavarı sarı kontrastlı dikişleriyle de şıklığını devam ettiriyor. AMG mat karbon fiber kaplamaya sahip DINAMICA mikrofibreli AMG Performance direksiyon simidi, AMG Performance koltukları ile magma grey / siyah kontrast dikişli Exclusive nappa deri AMG Performance koltuklar özel olarak üretilmiş.
Bu özel ekipmanlar sadece sınırlı üretim modeli Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC + Edition 1 modelinde bulunacak.
Edition 1 için diğer ekipman ve donanımlar istenirse daha da kişiselleştirilebiliyor. Bu seçenekler arasında AMG Gece Paketi, AMG Dış Karbon Fiber Paketi 2, AMG yüksek performanslı seramik fren sistemi, Yüksek sınıf arka koltuk gibi ekipmanlar bulunuyor.
Leave A Reply

Your email address will not be published.