Nissan Juke, yüzde 30 yenilenerek, yola çıktı

 

Nissan Türkiye, 2014 yılının son lansmanını geçtğimiz hafta içinde tarihi Tünel Pasajı'ndaki tüm mekanları kapatarak düzenlediği özel bir lansman partisiyle gerçekleştirdi.

 

Bu lansmanla crossover segmentindeki iki önemli oyuncusunu da bu yıl yenileyen marka, segmentindeki iddiasını böylece daha da güçlendiriyor. Nissan İş Birimi Direktörü Mehmet Akın'ın verdiği rakamlara göre Türkiye'de yollarda dolaşan iki crossoverdan biri Nissan markasını taşıyor.

 

Yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa çıkan yeni Qashqai’in ardından şimdi de Juke modelini tazeleyerek, yeni rakipleri karşısında elini güçlendirmek isteyen Nissan’ın bu yılki Juke satış hedefi 3.500 adet. Bunun bin adeti yenilenen Juke seçeneklerinden oluşacak.

 

Halen stoklarında az sayıda eski Juke kaldığını dile getiren Nissan Türkiye yetkilileri, yeni modelin satışına tüm versiyonlarla aynı anda başladıklarını dile getirdiler.

 

Nissan-Juke-2014-yüzde-30-yenilenerek-yola-cikti

 

 

B-Crossover segmentinin yaratıcısı Nissan Juke, yenilenen tasarımı ve özellikleriyle sınıfının trend belirleyicisi olmaya devam ediyor.

Yeni 1.2 turbo motoru ile yüksek performans ve yakıt ekonomisi sağlayan yeni Nissan Juke, panoramik sunroofuyla da daha aydınlık ve ferah bir konfor sunuyor.

 

Küçülen pazarda satışları giderek artan ve pazardan aldığı pay büyüyen crossover segmentinin gaüçlü oyuncularından Juke tazelendi.

Yüzde 30 gibi bir oranda yenilenen Juke’da artık 1.2 lt hacimli yeni nesil benzinli motor da satışa çıktı.

Farklı görünüşünü eleştiri alan küçük bagaj hacmini yüzde 40 oranında büyüterek geliştiren yeni Juke’da artık ön farlar gündüz led farlı ve Qashqai çizgilerinde.

 

 

Nissan-Juke-yüzde-30-yenilenerek-yola-cikti

 

YENİ JUKE’DA NELER DEĞİŞTİ?

 

Yollara ilk çıktığı 2010 yılından bu yana 500 bin kullanıcı tarafından satın alınan Juke, artık Nissan’ın Avrupa’daki ürünlerinde benimsediği iri ‘V’ şekilli ızgaraya ve marka logosuna geçiş yaptığı görülüyor.

 

Yeni Juke, yeni ön ve arka tamponları, yeni bumerang arka farları, standart olarak sunulan LED gündüz farları dış görünüşün yenilikleri arasında yer alıyor.

 

İlk olarak yeni Qashqai’de sunulan 1.2 litre turbo benzinli yeni motor seçeneği Juke’un yenilikleri arasında kaputun altında gizleniyor. Bu motor Juke için akıt tasarrufu ve daha düşük CO2 emisyon vaat ediyor. 

 

Yeni Nissan Juke’un içi ise tüketiciler tarafından da talep edilen panoramik sunroofu, Nissan Güvenlik Kalkanı, yeni nesil Nissan Connect teknolojisi, kişiselleştirme seçenekleri ve Nissan Dinamik Kontrol Sistemi gibi teknolojik ve konfor donanımlarıyla zenginleştirilmiş.

 

Yeni Nissan Juke’un yüzde 40 artırılarak 354 litre kapasiteye ulaşan bagaj hacmi de kullanıcılara daha fazla alan yaratıyor. 

İngiltere'deki Sunderland fabrikasında üretilen Juke, yenilenen tasarımı ve yeni özellikleriyle Nissan’ın Avrupa'da Qashqai'den sonra en popüler ikinci modeli olma özelliğini koruyor.

 

Nissan-Juke-yüzde-30-yenilenerek-yola-cikti Nissan-Juke-yüzde-30-yenilenerek-yola-cikti

 

Tasarımının yanı sıra yeni renkleri de dikkat çekecek

 

Yeni Nissan Juke’un manyetik sarı ve safir mavi dış gövde renk seçenekleri sıradanlığın dışına çıkıyor. Nİssan yetkilileri, bu yeni renkleri şehrin haylazının enerjisini göstermek için tasarlandığını vurguluyorlar.

 

Yenilenen Juke’a panaromik cam tavan ise Sky Pack versiyonundan itibaren satın alınabiliyor. Baş mesafesinde kısıtlamaya gitmeden dışarıya doğru açılan panoramik sunroof, geniş açılı bir gökyüzü keyfi için Juke’u da seçenekler arasına sokuyor.

Nissan-Juke-yüzde-30-yenilenerek-yola-cikti

 

KİŞİSELLEŞTİRİN, SADECE SİZDE OLSUN

Special Edition versiyonuna özel, kırmızı, siyah, sarı ve beyaz aynı iç mekan ve dış renk seçenekleri kullanıcıların tarzını yansıtmasını sağlıyor. Spor iç döşemenin bulunduğu bu versiyonda 18 inçlik alüminyum alaşım jantlar da yeni Juke’un sportif tarzını yansıtıyor. Orta konsolu, kapı detayları, direksiyon, vites, koltuk döşemesi ve deri gösterge siperliği dikişlerini renklendiren kişiselleştirme özelliği, sürücüye enerji katıyor. Yeni Juke modelinin ayrıca iç mekanda havalandırma kapaklarına ilaveler, dikiz aynasına renklendirmeler yapılabilirken, dış görünümde de renkli ön ve arka tampon bitimleri, yan ayna kapakları, ön far kaplamaları ve 18 inçlik jant alternatifleri de sunuluyor. 

 

1.2 TURBO MOTOR ÖZELLİKLERİ

Yeni Nissan Juke'un 1.2 litre DIG-T benzinli motoru, önceki 117 PS 1.6 litre motor seçeneğinin yerini alıyor. 

Düz vites seçeneğiyle sunulan bu gelişmiş turbo şarj direkt enjeksiyon motor, 115 Beygir güç ve 190 Nm tork üretiyor. 

1.2 litre (1197 cc) turbo şarj motor bir önceki 1.6 litrelik motora kıyasla daha yüksek ivme ve daha güçlü çekiş (190 Nm) sağlıyor. Düşük ağırlığı, Stop/Start özelliği ve daha verimli yakıt tüketimi sayesinde sürdürülebilir ve ekonomik bir performans sergileyen 1.2 DIG-T motor seçeneği aynı zamanda 129g/km CO2 emisyonu ile daha çevreci ve ortalama değerlerde (şehir içi ve şehir dışı) 5,6 litre/100km yakıt tüketimiyle ekonomik bir duruş sergiliyor.

 

DİNAMİK KONTROL SİSTEMİ

 

Nissan Dinamik Kontrol Sisteminde bulunan farklı sürüş modları, kullanıcıya özel bir sürüş deneyimi sunuyor. Sportif sürüş için Sport, yakıt tasarrufu için Eco veya Normal sürüş modları arasından seçim imkanı sağlıyor. Tek tuşla kontrol edilen kişiselleştirme sistemi, sürüş performansını gösterirken aynı zamanda klima ayarlarını kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca sürüş bilgisi menüsüyle ortalama hız, geçen süre, yol mesafesi ve dört yönlü G-Kuvveti (G-Force) ekranlarını gösteriyor.

 

Nissan-Juke-yüzde-30-yenilenerek-yola-cikti

 

GÜVENLİK KALKANI

 

Yeni Nissan Juke’ta ‘Nissan Güvenlik Kalkanı’ adı verilen üç farklı emniyet sistemi yer alıyor. Şerit Takip Uyarı Sistemi sinyal vererek şerit değiştirmeler haricinde araç istenmedik şekilde şeridinden ayrıldığında sürücüyü uyarıyor. 

 

Kör Nokta Uyarı Sistemi, kör nokta olarak adlandırılan bölgedeki araçları tespit ederek yan aynalar üzerinde bulunan LED’li uyarıcılar devreye giriyor. 

 

Sinyal vererek şerit değiştirmelerde, tehlikeli yakınlıkta bir araç varsa hem LED’li, hem sesli uyarıcılar devreye giriyor.

 

Hareketli Nesne Algılama Sistemi ise araç durur pozisyondayken Çevre Görüş Sistemine bağlı kameraların görüş alanına hareketli bir nesne yaklaştığında sesli uyarı veriyor ve nesnenin geliş yönünü görsel olarak belirtiyor. 

 

Yeni Nissan Juke’un bagaj kapağında bulunan dış bükey lense sahip geniş açılı arka kamerası, aracın arkası için 180 dereceye varan benzersiz bir görüş alanı sunuyor. Kameradan elde edilen görüntüler ise 5,8"lik Nissan Connect ekranında görüntüleniyor. Böylelikle sürücü, park yerinden çıkarken olası tehlikelere karşı önceden hazırlıklı oluyor. Kir algıladığında sensörler yardımıyla araç, geri görüş kamerasının lensini kendi kendine temizliyor.

 

Yeni Juke’un fiyatı 52.990 TL’den başlıyor.

 

 

Nissan Pulsar Türkiye'ye ne zaman gelecek?

 

Nissan’ın önümüzdeki yıl için en önemli kozlarından biri de Pulsar adıyla çıkaracağı yeni kompakt hb otomobil olacak. Nasıl ir otomobil olacağı ortaya çıkan yeni Pulsar’ın Türkiye’de satışa çıkıp çıkılmayacağı ise henüz kesin değil.

Nissan, ithalatını yapacağı araçların Türkiye’de fiyat rekabetine ayak uydurabilecek bir çizgide olmasına dikkat ediyor. Bunun sağlanamadığı modellerde hüsran yaşayan marka, yeni Pulsar için de aynı taktiği izliyor.

Şimdiden fiyat pazarlıklarına başlayan Nissan Türkiye yetkilileri, bu yüzden PUlsar’ın Türkiye’de satışa çıkacağı tarih hakkında net bir takvim açıklamıyorlar.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.