Nissan Türkiye’deki en iyi pazar payını yakaladı

Nissan modelleri Kasım ayında daha fazla müşteriye ulaştı. Nissan Türkiye, Ekim ayındaki yüzde 7,7 toplam pazar payını Kasım’da yüzde 8,2’ye çıkararak tüm zamanların en iyi pazar payına ulaştı. SUV pazarında da pazar payını yüzde 29’a çıkararak liderliğini pekiştirdi.

Japon otomotiv devi Nissan, Türkiye’deki 25. yılını kutluyor. Binek araçlarda 4 bin 557 adetlik satış performansı gösteren şirket; pazar payını yüzde 9,8’e çıkarırken marka sıralamasında 3. sırada yer aldı. Toplam pazarda ise gerçekleştirilen 4 bin 762 adetlik satış ile yüzde 8,2 pazar payı elde eden Nissan, marka sıralamasında 6. sırada yer aldı. Ekim ayında pazar payını yüzde 7,7’ye çıkaran şirket; Kasım ayındaki performansıyla toplam pazarda ve binek araçlarda rekor tazelemiş oldu.

En çok satan 4. model Qashqai

QASHQAI, X-TRAIL, JUKE modelleriyle Türkiye’de SUV segmentinin lideri olan Nissan’ın QASHQAI ve X-TRAIL modelleri; kendi segmentinde Kasım ayının en çok satan modelleri oldu. Türkiye’de SUV segmentinde Kasım ayında 14 bin 88 araç satılırken Nissan bu segmentte elde ettiği; satış performansıyla pazar payını artırarak yüzde 29’a çıkardı. D-SUV segmentindeki model Nissan X-TRAIL, kendi segmentinde yüzde 70 pazar payı elde ederek; tüm segmentlerde en çok satan 7. model oldu. Sınıf lideri kompakt SUV modeli QASHQAI ise, Kasım ayında tüm pazarda en çok satan 4. model oldu.

SUV’da 3 araçtan biri Nissan oldu 

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Kasım ayında satılan 10 binek araçtan biri, SUV segmentinde ise satılan 3 araçtan biri Nissan. Elde ettiğimiz pazar payı Türkiye’deki 25 yıllık tarihimizin en yüksek oranı. Geçen ayı da rekor ile tamamlamıştık ve bu ay rekorumuzu tazeledik. Yılın ilk 10 ayında 9.3 milyonluk satış performansıyla dünyanın en çok satan otomotiv grubunun bir parçası olarak; Türkiye’de de başarılı işlere imza atıyoruz.

ÖTV ve KDV indirimlerinin tümünü müşterilerimize yansıtıyoruz. Buna ek olarak sıfır faizli 70 bin liraya varan finansman desteği ve diğer kampanyalarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına karşılık veriyoruz. Ekim ayının ardından Kasım ayında da elde ettiğimiz pazar payı ile görüyoruz ki, yaptığımız kampanyalar ve ürünlerimiz müşterilerimiz tarafından çok fazla beğeniliyor. Bugüne dek sürdürdüğümüz anlayışı Aralık ayı boyunca sürdürecek ve müşterilerimize en ideal koşulları sunarak tüketici faydasını en üst seviyede tutacağız.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.