Son Dakika! O şirketi Sahibinden.com satın aldı

Türkiye’de son dönemin en ilginç şirket satın almalarından biri yaşandı. Türkiye’nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com, otomobil bakım firması Auto King şirketini satın almak üzere anlaştı. Reuters Ajansı’nın haberine göre Türkiye’nin en büyük ilan platformlarından olan sahibinden.com, oto onarım ve servis-bakım ve ekspertiz şirketi Auto King ‘in tamamını, şirketin sahibi olan EMF Capital Partners ve Pera Capital Partners ‘tan almak için anlaştı.

Habere göre satın alma işleminin değeri açıklanmadı. Anlaşmanın Rekabet Kurulu onayına gittiği ve son kararın buradan çıkacağı belirtiliyor.

Şirketlere yakın kaynaklar anlaşmanın 2022 yılında da arandığını ve son anda olumsuz sonuçlandığı belirtiliyor. Auto King uzun bir süredir şirketi satmaya çalıştığı belirtilenlere ekleniyor. Şirket sigorta onarımlarından çok mekanik onarım ve lastik gibi işlere girmeye çalışıyordu.

Satış tarafında yetkili olan Ventura Capitals konuyla ilgili yorum yapmadığı, sahibinden.com ve Pera Partner kaynaklarına da haber yayınına kadar ulaşılamadığı belirtiliyor.

Şirket satın almalarında geçtiğimiz günlerde BP Türkiye’nin Petrol Ofisi tarafından satın alması yaşanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.