Olsa 10 bin satacak Yaris Cross, 6 ayda 1000 kişiye ulaşacak

Toyota Türkiye sevimli, fonksiyonel, yenilikçi bir otomobili Türkiye yollarına çıkardı. Markanın SUV geçmişini ve pratik otomobiller alanındaki deneyiminin son ürünlerinden biri olan Yaris Cross, Türkiye’ye geldi ve Toyota bayilerinde yerini almaya başladı. İlk etapta 300 adet getirilebilen araçtan, önümüzdeki günlerde yeni partiler ithal edilecek.

Toyota Yaris Cross haziran 2022 lansman fiyatları

B-SUV segmentinin iddialı yeni temsilcisi Yaris Cross fiyatı; lansmana özel 667.800 TL’den başlıyor. B-SUV segmentinde ilk tam hibrit seçenek sunan versiyonun fiyatı ise 702.600 TL’den başlıyor.

“Hibrite talep akaryakıt fiyatlarındaki yükselişle arttı”

İzmir’de yapılan Yaris Cross basın lansmanında konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Yeni modelimiz, Türkiye’de önümüzdeki dönemin en iddialı modellerinden biri olacak. Kendini kanıtlamış Toyota SUV ailesinin en yeni üyesinin kısa zamanda büyük bir hayran kitlesine sahip olacağını düşünüyorum.

Tamamen yepyeni bir model olan bu otomobil güçlü ve dinamik tasarımı, geniş iç hacmi ve fonksiyonel özellikleriyle farklı segmentlerden pay alabilecek potansiyele sahip.” dedi.

Yakıt fiyatlarının sürekli yükseldiği günümüzde hibrit motorlu araçlara yönelik artan talebe dikkat çeken Bozkurt, “Son 3-4 ayda daha önce hiç olmadığı kadar hibrit araç soran oldu. Şu anda çok ciddi oranda tüm modeller için herkes hibrit soruluyor. Hibrit talebi artıyor çünkü birçok avantajının yanında önemli ölçüde bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Hibritlere talebin arttığı bu dönemde, bu modelde, satış hedefimiz yaklaşık yüzde 50 oranında hibrit, yüzde 50 oranında benzinli model satmak olacak” dedi.

6 ayda 1000 adetlik satış hedefi var

Dünyada Yılın Şehir Otomobili seçilen otomobil hakkında bilgi veren Bozkurt, “2022’nin ortasında satışa sunduğumuz Yaris Cross için şimdiden çok fazla talep olduğunu söyleyebiliriz. Yıl sonuna kadar alabildiğimiz adet 1000 olduğu için hedefimiz bu şekilde olacak. Önümüzdeki yıl ne kadar araç alacağımız henüz netleşmedi ancak bu aracın normal pazar şartlarında, araç bulunabildiği koşullarda yaklaşık 10 bin adetlik bir potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi SUV segmenti çok fazla büyümeye başladı. SUV segmenti içerisinde ise B-SUV yüzde 57’lik bir pay ile günümüzde en büyük SUV segmenti haline geldi.” diye konuştu.

 

 

Toyota Corolla Cross sonbaharda geliyor!

Yaris Cross ile Toyota’nın cross ürün gamının ilk modelini Türkiye’ye getirdiklerini dile getiren Bozkurt; “Toyota SUV ürün gamı anlamında önemli bir yere geldi. Yaris Cross, C-HR, RAV4 ve Land Cruiser olmak üzere geniş bir SUV yelpazesi sunmaya başladık. Aynı zamanda sonbaharda, büyük bir merakla beklenen Corolla Cross’u da Türkiye’ye getirerek SUV ürün gamını daha da güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Toyota Garanti ON ile servise giriş arttı

Toyota Yaris Cross modeli de diğer tüm Toyota otomobilleri gibi ‘Toyota Garanti ON’ uygulaması kapsamında 10 yıla kadar garanti altında.

Nisan ayında başlatılan ‘Toyota Garanti ON’ uygulaması servis girişlerinde önemli artışların yaşanmasını sağladı. Müşterilerin hiçbir ekstra ücret ödemeden sadece periyodik bakımla garanti uzattığı uygulamaya yoğun bir ilgi olduğu belirtiliyor.

Toyota Yaris Cross nasıl bir otomobil?

Toyota’nın yeni küçük SUV’u, Türkiye’ye 1.5 litre benzinli ve 1.5 litre hibrit olmak üzere iki motor seçeneğiyle geldi.

8 inç Toyota Touch 2 multimedya sistemi, Apple CarPlay ve Andriod Auto akıllı telefon entegrasyonları, 7 inç renkli TFT sürücü gösterge ekranı, kablosuz şarj ünitesi, geri görüş kamerası ve elektronik park freni standart.

10 inç ön cama yansıtmalı renkli gösterge ekranı, Kör Nokta Uyarı Sistemi, çift bölgeli otomatik klima, sürücü ve ön yolcu koltuk ısıtma özelliği ve ambiyans aydınlatma da araçlarda yer alan özellikler arasında.

397 litre bagaj alanı ile sınıfında rekabetçi.

B-SUV sınıfında tek tam hibrit: Yaris Cross Hybrid

İlk kez Yaris hatchback modelinde kullanılan 4. nesil hibrit teknolojisi, markanın küçük crossover modeline de aktarıldı.

Yüzde 40 termal verimliliğe sahip üç silindirli 1.5 litre Hybrid Dynamic Force motor, elektrik motoruyla kombine ediliyor. Düşük devirlerde de yüksek güç ve tork sunacak şekilde tasarlanan motor; hibrit sistem ile kombine edildiğinde 116 PS güç ve 120 Nm tork sağlıyor.

Birleşik WLTP değerlerine göre 4.6 lt/100 km tüketim ve 105 gr/km CO2 emisyonu değerine sahip.

Lityum iyon bataryalı otomobil sadece elektrik motorunu kullanarak 130 km/s hıza kadar ulaşabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.