Oooo… Opel!

opel-cenevre-onstar-karl-corsa-opc

Opel’in Cenevre’de sergilediği Corsa ailesinin yeni üyesi Corsa OPC, dört metre uzunluğu, 1.6 litre 207 beygir güç ve 245 Nm.’lik maksimum tork üreten turbo motoru, 230 km/saat maksimum hızı, çevik kullanımı ve görünümü ile dikkat çekiyor.

Opel’in A segmentindeki yeni modeli Cenevre’de görücüye çıktı. 5 Kapılı hatchback olarak üretilen model 3.68 metrelik uzunluğu ile ferah ve kompakt boyutlara sahip. Karl’a özel geliştirilen yeni nesil üç silindirli 1.0 litre 75 beygirlik motor düşük yakıt tüketimi ve çevre dostu olması ile dikkat çekiyor. Karl’ın yakıt tüketim değeri ise 100 kilometrede 4.3 litre.

Opel’in tanıttığı OnStar uygulaması ise yüksek hızlı mobil ağlara entegre olabilirken, güvenlik alanında önemli bir açığı kapatma iddiasında.Opel CEO'su Dr. Karl-Thomas Neumann sistemi tanıtırken “Cenevre'de iki dünya prömiyerini ve trend belirleyici Opel OnStar hizmetimizi seyirci ile buluşturuyoruz. OnStar uygulaması, müşterilerimizin rahatlıkla dijital ortamlara ve en yüksek güvenlik seviyesine bağlanabilmesini sağlayacak. Bununla birlikte Corsa OPC ve Karl ile ürün portföyümüzü genişletiyoruz” dedi.

OnStar, otomobilin bir yere çarpması sonucunda acil durum çağrı merkezine otomatik mesaj gönderen bir sistem. Bu sistem bu yıl itibariyle Avrupa’da Opel markası ile sunulacak. Amerika, Kanada, Çin ve Meksika’da OnStar teknolojisinden faydalananların sayısı 7 milyon. Bu teknoloji sayesinde Dünya genelinde 5 bine yakın ciddi yaralanmalı kazalara müdahale edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.