Opel 2 yılda elektrikli olacak 8 modeli açıkladı

VW-Golf-GTI

Opel modelleri için elektrikli heyecanı hızlanıyor. PACE adı verilen stratejiye bağlı olarak 2021 yılında Rüsselsheim merkezli marka satış hacmi olan segmentlerde 8 elektrikli araç sunacak. Açıklamayı Opel CEO’su Michael Lohscheller yaptı; “Tüm ürün portföyümüzü 2024 yılına kadar elektriklendireceğiz. Bu yıl Corsa-e ve Grandland X Hybrid4 ile çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra başka modeller de takip edecek”

Buna göre gelecek yıl Vivaro ticari aracın elektrikli versiyonu ve Mokka X modelinin halefi elektrikli versiyonla satışa sunulacak. Opel elektrikli ürün grubuna eklenecek bir başka model Zafira Life olacak. Bu model Combo ve Combo Life’ın elektrikli versiyonları ile birlikte 2021’de model serisinde yerini alacak. Opel’in elektrikli araç portföyünde 2021’de yeni nesil Astra’nın elektrikli bir versiyonu da olacak.

Opel CEO’su Lohscheller, “Bu ürün portföyü, Avrupa’daki iddialı gelecekteki emisyon hedeflerine ulaşmak için bizi mükemmel bir konuma getirecek. Elektro mobilite, bunun için vazgeçilmez bir bileşen. Ancak ultra modern ve verimli yanmalı motorlarımız ve Rüsselsheim’daki Yetkinlik Merkezindeki yakıt hücrelerine yönelik araştırmalarımız; şirketimizi sürdürülebilir ve geleceğe hazır hale getirme konusunda da önemli bir katkı sağlayacak.” diyor.

Önceki İçerikFiat Chrysler PSA evlilik görüşmesi resmen doğrulandı
Sonraki İçerikYeni Skoda Octavia ne zaman tanıtılacak
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz