Opel Astra 2014 1.6 136 hp test sürüşü

Opel TurkiyeSİbal Yener Palanduz Astra 136hp 1.6 dizel test

Opel Astra, yeni nesil dizel motorla yoluna devam ediyor.

Şirketin Pazarlama Müdürü Sibel Yener Palandüz ile Astra’nın teknik özelliklerini, yeni motor seçenekleriyle pazar beklentilerini, Opel’in yeni model takvimini gözden geçirdik.

Önce Astra hakkında bilgilerimizi tazeledik.

– 110 ve 136 hp’lik iki ayrı güce sahip yeni 1.6 litrelik dizel motorlarını Türkiye yollarına çıkardı. Enjoy Active, Sport ve Cosmo donanım seçenekleriyle satışta.

Astra ailesinde yeni nesil 1.6 litrelik dizel motorla birlikte üç ayrı güçte dizel motor bulunur hale geldi.

1.3 CDTI, 1.6 110 hp ve 1.6 136 hp.

Fiyatları ise 66.750 TL ile ST versilonda 81 bin 281 lira arasında değişiyor.

– Yeni nesil 1.6 dizel motorun 110 hp güçle sunulmaya başladığı baz versiyon Enjoy Active , 17″ hafif alaşım alüminyum jantlar, CD 400 – Radyo/CD/MP3 Çalar – Grafik Bilgi Ekranı – 6 hoparlör, Elektronik iklim kontrollü klima (çift bölgeli), Flex Floor Esnek Bagaj Bölmesi, Köpekbalığı yüzgeci anten, Krom kaplı cam çerçevesi, Park sensörü (arka), Spor deri direksiyon simidi, Spor koltuk döşemesi, USB Bağlantısı gibi donanımlar sunuyor.

– Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL), Geri Görüş Kamerası ve Gelişmiş Park Pilotu gibi akıllı sürüş asistanı sistemler de otomobilin gelişmiş donanımları arasında yer alıyor.

– Aracın en üst versiyonu Cosmo donanımla 1.6 litre dizel motorun 136 hp’lik versiyonu sunuluyor. İsteyene 1.3 lt dizel motor seçeneği de var.

İşte Opel’in yeni nesil gücü, tüketimi ve sessizliğiyle fark yaratmak isteyen 1.6 CDTI dizel motoru, özellikleri ve yeni model takvimini Sibel Yener Palandüz’den dinliyoruz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.