Opel Black Edition 2018 : Sportif ve sofistike.

Opel’in PSA bünyesine dahil olmasından sonra üretim maliyetlerini düşüreceğini açıklaması markanın geleceğinin ne olacağı sorusunu akıllara getirmişti. Bu değişimin etkilerini beklerken, Opel mevcut modellerindeki değişiklikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Opel Black Editior 2018 : Sportif, sofistike ve tarz…

Opel’in yeni kıyafetinin adı “Black Edition

Dikkatli Opel takipçileri Black Edition Serisi’nin yeni olmadığını, 2015 yılında da bu isimle bir serinin üretildiğini hatırlayacaklardır. Fakat bu kez Black Edition tasarımı biraz farklı olarak satışa çıktı. 2015 yılında tamamen siyah olan Corsa için Black Edition do8anım seviyesi kullanılmıştı. Bu kez öyle değil.

Yeni Black Edition serisinde fark yaratmak ve yolda daha fazla dikkat çekmek adına iki farklı renk kombinasyonu türetilmiş. Bildiğimiz kadarıyla Opel tarihinde ilk defa böyle bir tarz değişimi gözleniyor.

Standart tasarımlarıyla bilinen Opel modelleri, kendisi açısından “radikal” denebilecek bu değişim ile satışlarını arttırmayı hedefliyor.

Detaylara gelecek olursak;

Mokka X, Astra ve Corsa için sunulan Black Edition serisinde farklar şu şekilde sıralanıyor:

Siyah tavan – siyah jantlar ve siyah aynalar aracın dış görseline en büyük katkıda bulunan tasarım özellikleri olurken Astra modelinde Dynamic ve Excellence donanımları arasında yer alan Black Edition 125.900 TL’den başlayan fiyata sahip.

Mokka X modelinde ise en üst donanım seviyesi olan Excellence donanımın üzerine eklenmiş. Ön çarpışma ikazı, takip mesafesi göstergesi, şerit ihlali uyarı sistemi, trafik işareti tespit sistemi ve ısıtmalı direksiyon simidi gibi güvenlik ve konfor özellikleri de standart olarak sunulacak. Mokka X Black Edition başlangıç fiyatı ise 154 bin 500 TL.

Corsa’da da Black Edition, en üst donanım seviyesi olarak sunulacak. 17” siyah alaşımlı jantların yanı sıra 7″ dokunmatik renkli ekran ve 6 hoparlör sunan R 4.0 IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, LED farlar, ön arka park sensörü, geri görüş kamerası ve otomatik yanan farlar gibi özellikler bulunuyor. Sadece 1.4 benzinli otomatik seçeneğinde sunulacak Black Edition’ın tavsiye edilen satış fiyatı 92 bin 900 TL olarak açıklandı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.