Otomobiller de eğlendirir

Hangimiz reklam filmlerini severki? Sevdiğimiz bir diziyi ya da filmi izlerken araya giren ve tüm atmosferi bozan reklam filmleri çoğu zaman sinirlerimizi bozar hatta. Ancak, genelde mecburiyetten izlenen reklamlar bazı durumlarda yüzümüzde hafif bir tebessüm bırakmayı başarmıyor dersek yalan söylemiş oluruz.

Örneğin; bazı otomobil üreticileri birbirinden eğlenceli reklam filmlerine imza atarak, hem izleyicileri neşelendiriyor hem de otomobilseverlerin beğenisini bu anlamda da kazanmayı başarıyor.

İşte tekrar tekrar izleyebileceğiniz 6 reklam filmi:

Volkswagen’in Super Bowl için hazırladığı ve Alman teknolojisini öven reklam filmini eğlenceli yapan kısım VW mühendislerinin kanatlanması.

BMW’nin bu reklam filminde imitasyonlara gönderme yapılıyor.

Japon devi Toyota’nın bu reklam filmi ise alternatifsiz bir dünyada Auris Hybrid’in alternatif olabileceğini anlatıyor.

Son olarak House of Cards dizisiyle harikalar yaratan ünlü aktör Kevin Spacey’nin rol aldığı reklam filmi Renault Espace’i bizlere tanıtırken; Spacey’nin rol aldığı film ve dizilere göndermeler yapmayı da ihmal etmiyor.

Volkswagen Sharan’nın reklam filmi, insanlarla dalga geçerken bir kere düşünmek gerektiğini esprili bir şekilde anlatıyor. Yalnız görünen bir erkeğin hayatı bazen tahmin edildiği kadar sıkıcı olmayabilir.

Eğlenceli reklam filmleri arasında bize göre bir numara hiç kuşkusuz Volkswagen’in The Force isimli reklam filmi. Fonda Star Wars’un efsane müziği Imperial March çalarken içindeki gücü çıkarmaya çalışan küçük bir Darth Vader’ı izlediğimiz reklam tabiki mutlu sonla bitiyor.

İşte küçük Darth Vader’ımızın başarısı:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.